Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Gminny konkurs

Gminny konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"

Kwiecień 2017

Z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci nasza biblioteka zorganizowała konkurs pt. "Mistrz pięknego czytania". Był on adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych gminy Tyczyn i odbył się 3.04 br. w siedzibie naszej biblioteki.

Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Drożdżem

Spotkanie poetycko-muzyczne z Piotrem Drożdżem

Marzec 2017

W środowe popołudnie 29 marca br. spotykamy się z Piotrem Drożdżem pod rzeszowską filharmonią, by za parę chwil znaleźć się na słynnej ostatnio z korków ulicy Sikorskiego, prowadzącej nas do Tyczyna. Dokąd wieziemy – my, dwie drobne kobiety - tego prawie 200-centymetrowego mężczyznę? Na spotkanie autorskie, jakie będzie miało miejsce w tym dniu w Saloniku Literackim działającym przy naszej bibliotece.

Marek Łuszczyna:

Marek Łuszczyna: "Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami"

Marzec 2017

Podczas kolejnego spotkania DKK, które miało miejsce 6.03 br. rozmawiałyśmy o książce Marka Łuszczyny pt. „Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami”. Każda z nas przyznała, że chyba jeszcze nigdy nie czytała tak przerażającej książki.

Zajęcia edukacyjne w bibliotece w Hermanowej

Zajęcia edukacyjne w bibliotece w Hermanowej

Luty 2017

Biblioteka w Hermanowej jest miejscem, gdzie po lekcjach dzieci często spędzają czas wolny, czekają na autobus lub rodziców. Kilkoro z nich z własnej inicjatywy powołało Klub Książki.

I Przegląd Gazetek Szkolnych

I Przegląd Gazetek Szkolnych "Doliny Strugu"

Luty 2017

Nasza biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową w Tyczynie zorganizowała pierwszy w tym roku Przegląd Gazetek Szkolnych Doliny Strugu. Do udziału w nich zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z gmin: Błażowa, Chmielnik, Hyżne i Tyczyn. Podsumowanie Przeglądu odbyło się 12.02 2017 r. w Szkole Podstawowej w Tyczynie.

Przyjaciel wie, ile wart jest sam - zajęcia o przyjaźni

Przyjaciel wie, ile wart jest sam - zajęcia o przyjaźni

Luty 2017

Każdy z  nas, czy to dorosły, czy dziecko, nie żyje na świecie sam. Człowiek jest istotą społeczną i na co dzień otoczony jest ludźmi. Spotykamy się w pracy, w szkole, w autobusie. W różnych miejscach nawiązujemy relacje koleżeńskie lub przyjacielskie. I właśnie o koleżeństwie i przyjaźni rozmawialiśmy z uczniami Szkoły Podstawowej w Tyczynie podczas lutowych zajęć w Bibliotece.

Anna Herbich:

Anna Herbich: "Dziewczyny z Powstania"

Luty 2017

Sześćdziesiąt trzy dni zmieniło życie pół miliona kobiet znajdujących się w Warszawie. Godzina "W" zastała je w różnych sytuacjach: w domach, w pracy, na ulicy, a nawet.... kilka godzin po porodzie. Każda z nich walczyła na swój sposób: chroniąc dzieci, opatrując rannych, ukrywając się. Tym, które przeżyły, Powstanie Warszawskie na zawsze zmieniło życie.

O wojennym życiu kobiet rozmawiałyśmy 13.02 br. z członkiniami DKK podczas dyskusji nad książką Anny Herbich pt. „Dziewczyny z Powstania”.

 

Angelika Kuźniak:

Angelika Kuźniak: "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk"

Styczeń 2017

16 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK w Tyczynie. Przedmiotem naszych rozmów była książka Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze pt. „Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk”. Tak się złożyło, że nasza dyskusja wypadła w 76. urodziny tej wybitnej polskiej piosenkarki.

Spotkanie z poetką Janiną Ataman

Spotkanie z poetką Janiną Ataman

Grudzień 2016

15 stycznia 2016 r. w Saloniku Literackim działającym przy MiGBP w Tyczynie odbyło się spotkanie autorskie z poetką Janiną Ataman.

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel.

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel.

Grudzień 2016

5.12 br. gościem Biblioteki Publicznej w Tyczynie była Anna Czerwińska Rydel.

1 ...13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ...38

Sponsorzy