Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Świętujemy urodziny z Pluszowym Misiem

Świętujemy urodziny z Pluszowym Misiem

Grudzień 2017

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubioną maskotkę, którą zazwyczaj był jakiś pluszak. W  dzisiejszych czasach mamy coraz więcej różnych zabawek, jednak Pluszowy Miś jest ponadczasowy. I choć ulubiona maskotka dzieci ma już ponad sto lat, to moda na misie nie przemija. W tym roku razem z bibliotekarzami urodziny Pluszowego Misia świętowały dzieci z Przedszkola Sióstr Świętego Dominika w Tyczynie (grupy: Gwiazdeczki, Motylki, Pszczółki, Krasnoludki, Biedronki, Misie).

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Grudzień 2017

23.11.2017 r. w MiGBP w Tyczynie gościliśmy autorkę baśni i bajek dla dzieci Wiolettę Piasecką. Wydała ona już ponad 50 baśni, bajek i wierszy dla dzieci, biografie H. Ch. Andersena i Faustyny Mokrzyckiej, sztuki teatralne ora wiele słuchowisk radiowych. Spotkanie dla uczniów kl. 0 Szkoły Podstawowej w Tyczynie odbyło się w Saloniku Literackim naszej biblioteki.

Grzegorz Kasdepke:

Grzegorz Kasdepke: "45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać"

Grudzień 2017

15.11 br. spotkaliśmy się z klubowiczami DKK w Hermanowej, aby porozmawiać o książce Grzegorza Kasdepke pt. "45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać".

Marek Borucki: „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Marek Borucki: „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Grudzień 2017

7 grudnia 2017 r. w Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Do dyskusji wybrałyśmy książkę Marka Boruckiego pt. „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”. Autor poświęcił swoje wydawnictwo 39 wybitnym Polakom, którzy wiele osiągnęli w dziedzinie nauki, literatury, sztuki czy muzyki, jednak współcześnie niewielu wie, niewielu pamięta o ich istnieniu.

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Listopad 2017

Marcin Pałasz - autor książek dla dzieci i młodzieży - spotkał się 10 listopada br. w Saloniku Literackim tyczyńskiej biblioteki  z uczniami drugiej i trzeciej klasy SP w Tyczynie.

Maciej Czarnecki:

Maciej Czarnecki: "Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym"

Październik 2017

W deszczowej atmosferze 23.10 br. klubowiczki DKK spotkały się w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie, by porozmawiać o książce Macieja Czarneckiego pt. „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”.

Jest to zbiór reportaży, które opowiadają historie Polaków mieszkających w Norwegii. Wspólnym mianownikiem tych opowieści jest Barnavernet – norweski urząd ochrony dzieci, który w krajach europejskich ma złą sławę jako instytucja odbierająca dzieci za przysłowiowego „klapsa”.

O poezji Anny Mirosławy Nowak

O poezji Anny Mirosławy Nowak

Październik 2017

20.10.2017 r., wzorem ubiegłego roku, w Szkole Podstawowej w Hermanowej odbyło się spotkanie poświęcone pamięci poetki Anny Mirosławy Nowak. Prowadziła je i nad całością czuwała dyrektor szkoły Elżbieta Rożek. Poetkę z Hermanowej wspominali członkowie ZLP rzeszowskiego oddziału: Teresa Paryna, Mieczysław Łyp, Adam Decowski oraz Alicja Kustra - dyrektor MiGBP w Tyczynie.

Anna Czerwińska-Rydel:

Anna Czerwińska-Rydel: "Słońcem na papierze"

Październik 2017

Październikowe spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 4.10 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Anny Czerwińskiej-Rydel pt. "Słońcem na papierze". Jest to adresowana do młodego czytelnika biografia Kornela Makuszyńskiego. Autorka w tej pozycji książkowej w ciepły sposób opowiada losy wielkiego pisarza i pokazuje jego wielkie serce.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wrzesień 2017

Od 16 lat 29.09 br. w Polsce obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki. Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w tę akcję, odwiedzając dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie.

Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Wrzesień 2017

Początek roku przedszkolnego i szkolnego to dobry czas, by rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Nasze pociechy - po dwumiesięcznym okresie pobytu w domu podczas wakacji - wchodzą w inne niż rodzinne środowisko, dlatego warto uczyć dzieci bezpiecznego zachowania się na drodze, w szkole i w domu. Z taką myślą Oddział dla dzieci naszej biblioteki co roku organizuje spotkania dla najmłodszych, podczas których - z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej - przekazujemy najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczengo porusznia się po drodze.

1 ...7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ...35

Sponsorzy