Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze

Wrzesień 2017

Początek roku przedszkolnego i szkolnego to dobry czas, by rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Nasze pociechy - po dwumiesięcznym okresie pobytu w domu podczas wakacji - wchodzą w inne niż rodzinne środowisko, dlatego warto uczyć dzieci bezpiecznego zachowania się na drodze, w szkole i w domu. Z taką myślą Oddział dla dzieci naszej biblioteki co roku organizuje spotkania dla najmłodszych, podczas których - z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej - przekazujemy najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczengo porusznia się po drodze.

Pokaz kosmetyków

Pokaz kosmetyków

Wrzesień 2017

Serdecznie zapraszamy na pokaz kosmetyków

Ryszard Wolański:

Ryszard Wolański: "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań"

Wrzesień 2017

25.09 br. w MiGBP w Tycznie można było usłyszeć piosenki w wykonaniu Eugeniusza Bodo. W kabaretowy i filmowy nastrój międzywojnia wprowadziła nas książka Ryszarda Wolańskiego pt. „Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań”, o której rozmawiałyśmy podczas kolejnego spotkania DKK.

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Wrzesień 2017

Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie tyczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się 21.09 br. mocnym akcentem. Gościliśmy bowiem autorkę książkowych reportaży - Angelikę Kuźniak, która jest laureatką wielu nagród za swoje nietuzinkowe teksty. Podczas ubiegłorocznych spotkań DKK z klubowiczkami dyskutowałyśmy o trzech opowieściach reportażowych pani Angeliki: o Bronisławie Wajs (Papuszy) – pierwszej świadomej cygańskiej poetce, o Zofii Stryjeńskiej - genialnej malarce okresu międzywojnia oraz o Ewie Demarczyk, która jako pierwsza polska artystka estradowa zaczęła śpiewać poezję.

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

Wrzesień 2017

Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie tyczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się 21.09 br. mocnym akcentem. Gościliśmy bowiem autorkę książkowych reportaży - Angelikę Kuźniak, która jest laureatką wielu nagród za swoje nietuzinkowe teksty.

Grażyna Bąkiewicz: „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”

Grażyna Bąkiewicz: „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”

Wrzesień 2017

Pierwsze powakacyjne spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 13.09 br. Tym razem rozmawialiśmy o książce Grażyny Bąkiewicz pt. „Ale historia... Mieszko, ty wikingu!”. Powieść ta w bardzo interesujący sposób opowiada o początkach państwa polskiego, pierwszych grodach i osadach.

Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017

Sierpień 2017

W sobotę 2 września br. w wielu miastach w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja organizowana jest z inicjatywy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od  roku 2012. Kolejne jej edycje cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy ciągle rosnąca  liczba uczestników. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby instytucji i osób do wspólnego czytania ważnych dzieł z literatury polskiej. O tym, jakie dzieło będzie czytane, decyduje konkurs. W tym roku internauci  wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Strofy tego wybitnego dramatu zabrzmiały w wielu miastach Polski, a także w 21 krajach na całym świecie.

Narodowe Czytanie to akcja, która także w Tyczynie znalazła zwolenników.  Każdego roku na początku sierpnia nasza biblioteka zgłasza swój udział na stronie Prezydenta RP. Swoją pomoc zawsze chętnie oferują też władze samorządowe, instytucje kultury, dyrekcje szkół i nauczyciele. Do tej pory wspólnie czytaliśmy : „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Zemstę” A. Fredry,  „Trylogię” H. Sienkiewicza. A jak było w tym roku?

Małgorzata Szejnert:

Małgorzata Szejnert: "Usypać góry. Historie z Polesia"

Lipiec 2017

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie członkiń DKK w Tyczynie odbyło się 26 czerwca br., jak zwykle w gościnnym Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece publicznej. Tematem naszych rozmów była książka Małgorzaty Szejnert pt. „Usypać góry. Historie z Polesia”.

Otwarcie wystawy książek pisarzy i poetów Oddziału ZLP w Rzeszowie

Otwarcie wystawy książek pisarzy i poetów Oddziału ZLP w Rzeszowie

Lipiec 2017

Z okazji 50-lecia Oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie, w Saloniku Literackim przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie została otwarta wystawa książek pisarzy i poetów ZLP O/Rzeszów. To wyjątkowe spotkanie literacko-muzyczne odbyło się 30 czerwca 2017 r.

Maraton z Książką

Maraton z Książką

Czerwiec 2017

„Maraton z książką” to cykl ostatnich przedwakacyjnych spotkań edukacyjnych dla klas III Szkoły Podstawowej w Tyczynie. 22 czerwca 2017 r. odwiedziły nas cztery klasy uczniów kończących naukę w klasie 3.

1 ...7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ...34

Sponsorzy