Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Rafał Witek:

Rafał Witek: "Autograf za milion dolarów"

Grudzień 2018

Listopadową propozycją książkową dla młodych klubowiczów DKK z Hermanowej była powieść Rafała Witka pt. „Autograf za milion dolarów”. Główni bohaterowie powieści to Gabrysia Bzik i jej przyjaciel Nilson Makówka - duet niezwykły i na pierwszy rzut oka całkiem niedobrany.

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Grudzień 2018

O tym, jak ważne jest zainteresowanie książką i słowem pisanym dzieci, wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł, który sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają spotkanie z książką.

Urodziny pluszowego Misia w Tyczynie

Urodziny pluszowego Misia w Tyczynie

Grudzień 2018

Ponad sto lat temu powstała maskotka – pluszowy miś. Jego popularność po ponad wieku ciągle jest olbrzymia. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubionego pluszaka, do którego można było się przytulić, wyszeptać największe tajemnice lub po prostu… potargać za uszko. Do dziś wśród zabawek dla dzieci prym wiedzie pluszowy miś. Jego popularność nie maleje, o czym można było się przekonać podczas zajęć czytelniczo-edukacyjnych dla przedszkolaków pt. „Urodziny pluszowego misia”.

Aleksandra Boćkowska:

Aleksandra Boćkowska: "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL"

Grudzień 2018

17.12.2018 r. klubowiczki DKK spotkały się w tyczyńskiej bibliotece, by porozmawiać o książce Aleksandry Boćkowskiej pt. „Księżyc z Peweksu. O luksusie w PRL”. Uczestniczki spotkania z nostalgią wspominały lata dzieciństwa i wczesnej młodości, bo właśnie ten czas w ich życiu przypadał na lata PRL. Wspomnieniom nie było końca, a książka, którą wybrałyśmy do czytania na grudzień, była niejako potwierdzeniem absurdów, z jakimi w okresie Polski Ludowej można było spotkać się na każdym kroku.

Bajkowy świat mojego misia

Bajkowy świat mojego misia

Listopad 2018

27 listopada br. Bibliotekę Publiczną w Tyczynie odwiedzili aktorzy teatru  Edu-Artis z Krakowa. Uczniowie klasy II i III SP w Tyczynie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. W bajkowym świecie mojego misia.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Listopad 2018

5 listopada br. – w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – gościliśmy grupę przedszkolaków z „Maluszkowa”. Cztero- i pięciolatki na Oddziale dla dzieci naszej biblioteki poznały Prośby Książeczki oraz – podczas głośnego czytania – historię dwóch wiewiórek Cyryla i Błażeja, które nie umiały się dzielić.

Małgorzata Warda:

Małgorzata Warda: "Ta, którą znam"

Październik 2018

Małgorzata Warda to powieściopisarka, która w swoich książkach podejmuje tematy niełatwe, które skłaniają do refleksji. Pewnie dlatego jej powieści cieszą się tak dużą popularnością, również i w bibliotece w Tyczynie. „Ta, którą znam” to książka, o której wraz z klubowiczkami DKK rozmawiałyśmy 26.11.2018 r.

650-letni Tyczyn w obiektywie młodych mieszkańców

650-letni Tyczyn w obiektywie młodych mieszkańców

Październik 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotografii, jakie nadesłały do nas trzy osoby na konkurs fotograficzny.

Anna Bikont:

Anna Bikont: "Sendlerowa. W ukryciu"

Październik 2018

Postać Ireny Sendlerowej znają chyba wszyscy, którym nie jest obca historia II wojny światowej. O Polce, która z narażeniem życia pomagała przeżyć Żydom, szczególnie dzieciom, rozmawialiśmy podczas październikowego spotkania DKK. Okazją do dyskusji była książka Anny Bikont pt. „Sendlerowa. W ukryciu”. Autorka sięgnęła po sprytny zabieg – o bohaterce jej książki opowiadają osoby, którym pomogła, przyjaciele, współpracownicy.

Jory John, Mac Barnett:

Jory John, Mac Barnett: "Koszmarna Dwójka"

Październik 2018

Opinie na temat tej powieści spływały w czasie jej czytania, np. Super ta książka - przeczytałem ją w dwa popołudnia, Koszmarną Dwójkę czytam już drugi raz, czy jest kolejna część?? Ale zacznijmy od początku.

1 ...2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ...35

Sponsorzy