Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Mała Książka - Wielki Człowiek

Mała Książka - Wielki Człowiek

Kwiecień 2019

Biblioteka Publiczna w Tyczynie bierze udział w projekcie pt. Mała Książka - Wielki Człowiek. Dzieci objęte projektem otrzymały wyprawkę czytelniczą, czyli wyjątkową książkę i Kartę Małego Czytelnika.

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim

Kwiecień 2019

Zapraszamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych gminy Tyczyn do wziecia udziału w VI Turnieju Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

Kwiecień 2019

Z językiem jest trochę tak jak z Dniem Kobiet. Przypominamy sobie o nim w dniu, kiedy obchodzimy jego święto (21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego). Dlaczego język jest największym wynalazkiem ludzkości oraz skarbem, o który każdy z nas, każdego dnia, powinien się troszczyć, przekonywał obecnych na wykładzie w naszej bibliotece prof. Kazimierz Ożóg, wybitny językoznawca, kierownik Zakładu Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Wielkanoc tuż tuż...

Wielkanoc tuż tuż...

Kwiecień 2019

W kwietniu biblioteka publiczna w Tyczynie kontynuuje cykl zajęć dla przedszkolaków i młodszych klas szkół podstawowych. W miesiącu, w którym wypadają w tym roku święta Wielkiej Nocy, największą popularnością cieszą się spotkania poświęcone zwyczajom wielkanocnym.

Wiosenne zajęcia w Filii w Kielnarowej

Wiosenne zajęcia w Filii w Kielnarowej

Kwiecień 2019

Filia biblioteki publicznej w Kielnarowej uczciła pierwszy dzień wiosny zajęciami dla dzieci pt. „Wiosna w bibliotece”. Ich celem było wywołanie wiosennego nastroju, dlatego też zaproszonych uczniów z klas 0-1 przywitała w bibliotece sceneria łąki kwiatowej oraz odgłosy ptaków w tle.

Anna Kamińska:

Anna Kamińska: "Białowieża szeptem"

Marzec 2019

„Białowieża szeptem” Anny Kamińskiej to lektura, o której rozmawiałyśmy podczas marcowego spotkania DKK. Ten wschodni skrawek Polski, graniczący z Białorusią, spontanicznie nazwałyśmy „wylęgarnią dziwaków” (w znaczeniu: osób o nieprzeciętnym charakterze i temperamencie)” – takimi słowami można streścić tę książkę, w której autorka prezentuje sylwetki osób związanych z Białowieżą i rezerwatem.

"Mój przyjaciel pies"

Marzec 2019

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom, podczas których łatwo spotkać psy – i te mające swoich właścicieli, i te, które wałęsają się samotnie po okolicy (oby takich w ogóle nie spotykać). „Mój przyjaciel pies” to tytuł zajęć dla dzieci w wieku 3-6 lat, których celem jest przybliżenie najmłodszym właściwego zachowania w obecności czworonogów.

"Śmiech to książka"

Marzec 2019

„Śmiech to książka. Językowe zagadki z biblioteką” to zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas których dzieci podzielone na grupy mają za zadanie odczytać i odgadnąć wylosowane z zestawu zagadki.

"Gdzie mieszka książeczka?"

Marzec 2019

Wraz z wiosenną pogodą Oddział dla dzieci naszej biblioteki odwiedza coraz więcej małych czytelników, którzy ze swoimi grupami przedszkolnymi czy klasami oraz wychowawcami przychodzą na zajęcia biblioteczno-edukacyjne połączone m.in. z głośnym czytaniem fragmentów najciekawszych bajek, baśni i opowiadań. „Gdzie mieszka książeczka?” to zajęcia biblioteczne, których celem jest zapoznanie dzieci z biblioteką.

"Wiosna tuż tuż... Szukamy oznak wiosny z Gwizdkiem"

Marzec 2019

Wiosna tuż, tuż, więc zaczynamy szukać jej oznak wraz z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Najlepiej to robić z bohaterem ulubionej książeczki, którym jest świstak Gwizdek z opowiadania Barbary Gawryluk.

1 ...2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ...38

Sponsorzy