O natychmiastowych przelewach

Jeszcze kilkanaście lat temu opłacenie rachunku za gaz, prąd czy Internet było nie lada wyzwaniem. Często wiązało się to z wizytą w firmie telekomunikacyjnej czy też w banku, gdzie musieliśmy skrupulatnie wypełnić wszystkie dane w okienku kasowym. Niejednokrotnie wymagano od nas posiadania odpowiedniej ilości gotówki, bo terminale płatnicze były rzadkością, a wgląd do historii rachunku nie był łatwo dostępny. To już historia - przez lata bankowość, a z nią codzienne płatności, zmieniły się radykalnie.

 

Przełom ten dokonał się na tyle szybko, że obecni studenci mogliby mieć spore problemy z wypełnieniem papierowego druku polecenie przelewu (złożonego z ponad 200 pól). Dziś mamy bezpośredni dostęp do naszej historii rachunku, rozwinięte możliwości analiz naszych wydatków i pełną kontrolę domowego budżetu. Wraz z rozwojem bankowości elektronicznej i mobilnej przyśpieszyły również przelewy, które można wręcz wykonywać w czasie rzeczywistym jednym kliknięciem – dzieje się tak dzięki płatnościom natychmiastowym.

Obecnie płatności natychmiastowe stają się standardem w Polsce. Według definicji Europejskiego Banku Centralnego płatność natychmiastowa jest rozwiązaniem dostępnym w trybie 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, skutkującym  natychmiastowym  lub  prawie  natychmiastowym  uznaniem  rachunku  odbiorcy. Co oznacza, że zlecając taką płatność w dowolnej porze dnia, możemy wykonać przelew bankowy, a przelew ten odbiorca otrzyma bezpośrednio po jego wykonaniu. 

Do tego stopnia przyzwyczailiśmy się do takich udogodnień, że ponad co trzeci ankietowany przez Związek Banków Polskich i Krajową Izbę Rozliczeniową klient banku uważa, że taki przelew powinien być stosowany przez bank w każdej sytuacji. Jednak zwykle z przelewów natychmiastowych korzystamy w sytuacji pilnych opłat za energię elektryczną, wodę i gaz, co potwierdza prawie co trzeci z ankietowanych.

Rozwiązanie takie jak Express Elixir, BLIK czy Qlips stają się codziennością aktywnych użytkowników bankowości. Express Elixir jest pierwszym w Polsce i drugim w Europie (po rozwiązaniu brytyjskim) profesjonalnym systemem rozliczeniowym, umożliwiającym bezpośrednią realizację przelewów natychmiastowych. Oprócz niego bardzo chętnie korzystamy z płatności mobilnych - tu wyróżnia się system BLIK, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku płatności cyklicznych rachunków jest natomiast usługa Qlips, umożliwiająca opłacanie faktur i rachunków bezpośrednio z bankowości elektronicznej. Szybkie płatności są niezwykle wygodne i intuicyjne, dzięki nim klienci otrzymują niemalże klucze do banku. Ważne tylko, abyśmy korzystali z nich w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.


 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.