Banki spółdzielcze na mobilnej ścieżce

Choć być może w powszechnej opinii banki spółdzielcze nie kojarzą się z innowacyjnością i nowoczesnymi technologiami, trzeba pamiętać, że to właśnie one jako pierwsze na polskim rynku finansowym wprowadziły biometrię. To dowód na to, że nie ustępują największym instytucjom finansowym pod względem podążania za technologicznymi trendami.

 

Banki spółdzielcze mają wsparcie specjalistycznych firm technologicznych i banków zrzeszających. Przykładem nowoczesnego banku spółdzielczego może być Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, który dla potrzeb wypłat świadczeń socjalnych jako pierwszy w Polsce wprowadził biometrię. Za jego przykładem poszły również inne banki spółdzielcze.

 

Banki spółdzielcze rozwijają aplikacje mobilne…

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć dostęp do swoich rachunków z poziomu smartfonu, banki zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej, zaprezentowały niedawno pierwszą wspólną ofertę, przedstawiły również odświeżoną aplikację mobilną Portfel SGB. Jej użytkownicy w prosty sposób mogą zarządzać swoim rachunkiem za pomocą telefonu komórkowego, sprawdzać saldo na koncie, stan zadłużenia na karcie kredytowej, historię operacji na rachunku. Jak zapowiada Grupa SGB, aplikacja mobilna będzie wkrótce rozwijana, a jej użytkownicy dostaną również między innymi możliwość płatności telefonem.

Także wiele instytucji zrzeszonych w grupie Banku Polskiej Spółdzielczości udostępniło swoim klientom aplikacje mobilne i to już wówczas, gdy ten sposób korzystania z bankowości w Polsce dopiero raczkował i nie był standardem nawet w dużych bankach komercyjnych.

 

… i płatności telefonem

Coraz częściej korzystamy jednak nie tylko z aplikacji bankowych zainstalowanych na naszych telefonach, ale również za ich pomocą płacimy za zakupy czy różnego rodzaju usługi. Taką możliwość mają również klienci banków spółdzielczych, zarówno z grupy Banku BPS, jak i SGB. Coraz więcej banków zrzeszonych w nich udostępnia bowiem płatności HCE. Jest to technologia, która umożliwia wykonywanie zbliżeniowych płatności mobilnych. Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji na swoim telefonie klienci banków spółdzielczych, udostępniających tę usługę, mogą zapłacić za zakupy (zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych), opłacić przejazd komunikacją miejską czy miejsce parkingowe, kupić bilety do kina, teatru czy na koncert.

Co więcej, do wypłaty gotówki z bankomatu, bez konieczności posiadania przy sobie karty płatniczej, klientom banków z grupy BPS, udostępniających usługę Sm@rt, wystarczy jedynie telefon komórkowy.

 

Cyberzagrożenia wyzwaniem dla banków i ich klientów

Banki spółdzielcze rozwijając i wprowadzając do swojej oferty nowoczesne rozwiązania technologiczne, nie zapominają jednak o bezpieczeństwie swoich klientów, którzy tak samo jak osoby korzystające z elektronicznych usług banków komercyjnych są narażeni na ryzyko cyberataków. Oprócz ciągłego umacniania systemu zabezpieczeń oba zrzeszenia (zarówno BPS, jak i SGB) są bardzo aktywne w zakresie działań edukacyjnych skierowanych do uczniów i studentów w ramach realizowanych inicjatyw we współpracy z sektorem finansowym w Polsce, w tym Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem” i Programu „Bankowcy dla Edukacji”.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.