Juz we wrześniu ruszamy z kolejną edycją projektu "Mała książka - wielki człowiek"

2020-07-23

To już trzecia edycja projektu czytelniczego Mała książka – wielki człowiek”, jaki wspólnie z Instytutem Książki będą realizować biblioteki publiczne w gminie Tyczyn od września 2020 r.

Najważniejszą częścią projektu są Wyprawki Czytelnicze, które bezpłatnie otrzymają dzieci w wieku 3-6 lat, jeśli zostaną naszymi czytelnikami. Co znajduje się w każdej wyprawce? Książeczka dla dziecka, broszurka dla rodziców (o ważnej roli biblioteki w życiu najmłodszych) oraz Karta Małego Czytelnika z miejscem na 10 naklejek. Naklejkę otrzyma dziecko podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej 1 książeczki z księgozbioru dziecięcego.  Po zapełnieniu karty naklejkami, nasz mały czytelnik otrzyma imienny pamiątkowy Dyplom i… zabawa zaczyna się od nowa wydaniem nowej Karty Małego Czytelnika.

***

Serdecznie zapraszamy rodziców do odwiedzania naszych bibliotek z pociechami. Wyprawki Czytelnicze są dedykowane dzieciom z roczników 2014-2017, ale jeśli starsze rodzeństwo wyrazi chęć zbierania naklejek, by również otrzymać dyplom, będzie taka możliwość.