"A jesienią bywa tak..." Jesienne zajęcia edukacyjno-czytelnicze

Październik 2019

A z jesienią bywa tak, że przychodzi do biblioteki z koszem pełnych darów i prosi bibliotekarzy, by opowiadać dzieciom o jej pięknej sukni w jesiennych kolorach oraz pokazywać kosz z jesiennymi prezentami. Bibliotekarze z MiGBP w Tyczynie z jesienią żyją w zgodzie, by dzięki słonecznej pogodzie pozwoliła przychodzić najmłodszym do biblioteki na zajęcia edukacyjno-czytelnicze.

Zapraszamy grupy przedszkolaków i uczniów klas 0-3 na cykl zajęć edukacyjno-czytelniczych pt.

Zapraszamy grupy przedszkolaków i uczniów klas 0-3 na cykl zajęć edukacyjno-czytelniczych pt. "Jesień w bibliotece"

Wrzesień 2019

Biblioteka w Tyczynie nie wyobraża sobie jesiennych dni bez spotkań z dziećmi. Dla naszych małych przyjaciół przygotowaliśmy cykl zajęć edukacyjno-czytelniczych pt. "Jesień w bibliotece".

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Wrzesień 2019

7 września br. to oficjalna data Narodowego Czytania, jednak wiele wydarzeń wpisujących się w tę akcję czytelniczą odbyło się w innym terminie, także u nas, w Tyczynie. W tym roku do akcji z naszej Gminy zgłosiły się Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie. We wspólnej lekturze nowel wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkoły oraz bibliotekarze.

Bezpieczne przedszkolaki

Bezpieczne przedszkolaki

Wrzesień 2019

Co roku Biblioteka Publiczna w Tyczynie organizuje dla dzieci zajęcia edukacyjne pt. „Bezpieczne dziecko na drodze”. We wrześniu i październiku br. w naszych spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu wzięło udział ponad 100 przedszkolaków.

Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte

Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte

Wrzesień 2019

Mimo że wakacje za nami, namiastkę tego letniego czasu można było jeszcze poczuć 10.09 br. w Oddziale dla dzieci MiGBP w Tyczynie. Tego dnia gościliśmy uczestników i laureatów wakacyjnych konkursów, jakie ogłosiliśmy końcem czerwca br.

Zajęcia wakacyjne pt.

Zajęcia wakacyjne pt. "Mali przyrodnicy" w Filii w Kielnarowej

Lipiec 2019

W lipcu w bibliotece w Kielnarowej odbywały się zajęcia przyrodnicze pt. „Mali przyrodnicy”, o których można by powiedzieć wszystko, ale z pewnością nie to, że były nudne. Bo przecież świat przyrody pełen jest ciekawostek i zapewnia nam mnóstwo wrażeń! Zwłaszcza jeśli oglądany jest oczami dziecka.

Darmowe Wyprawki Czytelnicze  dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Darmowe Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Czerwiec 2019

Już we wrześniu br. MiGBP w Tyczynie rozpoczyna realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Działania w ramach zadania, które biblioteka realizuje we współpracy z Instytutem Książki, będą skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) oraz rodziców.

"Poznajemy nasz region"

Czerwiec 2019

10.06 br. Oddział dla dzieci naszej biblioteki odwiedzili uczniowie kl. II w raz z wychowawczynią, by uczestniczyć w zajęciach pt. „Poznajemy swój region”.

Tydzień Bibliotek w Borku Starym

Tydzień Bibliotek w Borku Starym

Czerwiec 2019

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z obchodów Tygodnia Bibliotek w Borku Starym.

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim już za nami...

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim już za nami...

Maj 2019

W Tyczynie Tydzień Bibliotek 2019 zakończyliśmy Turniejem Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego pod patronatem Burmistrza Tyczyna, który odbył się 15.05 br. Te językowe i literackie zmagania w Saloniku Literackim odbyły się już po raz szósty, a udział w nich wzięli uczniowie z klas 5 i 6 szkół podstawowych w: Borku Starym, Hermanowej i Tyczynie. W piątek 24.05 br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

 

1 2 3 4

Sponsorzy