Narodowe czytanie Fredry

Narodowe czytanie Fredry

Wrzesień 2013

W tym roku w sposób szczególny uczciliśmy 220. rocznicę urodzin naszego największego komediopisarza hr. Aleksandra Fredry. Prezydent RP Bronisław Komorowski w 2012 r. zainicjował akcję publicznego czytnia polskich dzieł literackich, dlatego 7 września w Bibliotece wTyczynie czytaliśmy utwory Fredry.

Mądra głowa tworzy słowa - przysłowia polskie i rymowanki dla dzieci.

Mądra głowa tworzy słowa - przysłowia polskie i rymowanki dla dzieci.

Lipiec 2013

Kolejne spotkanie z cyklu "Wakacyjne czytanie na trawie" odbyło się pod hasłem "Mądra głowa tworzy słowa". Przedszkolaki zapoznały się z przysłowiami polskimi i rymowankami.

Wakacyjne podróże małe i duże - głośne czytanie książki pt.

Wakacyjne podróże małe i duże - głośne czytanie książki pt. "Przygody Koziołka Matołka".

Lipiec 2013

Wakacje w Bibliotece rozpoczęliśmy od wspólnego czytania ksiażki pt. "Przygody Koziołka Matołka" Dzieci z przedszkola Chatka Puchatka wysłuchały opowieści  o wędrówkach Koziołka. Dzielny Malec wysłany przez kozy, podjął się trudnej misjii - miał dotrzeć do Pacanowa.

Pasowanie na Czytelnika.

Pasowanie na Czytelnika.

Maj 2013

Jak miał na imię Murzynek z wierszy Tuwima? Co złamała kózka? Na te i inne pytania dotyczące wierszy Tuwima odpowiadały dzieci ze SP w Tyczynie. Jak co roku w Tygodniu Bibliotek odbywa się Pasowanie na Czytelnika uczniów klas O. 

Warsztaty z dekupażu.

Warsztaty z dekupażu.

Maj 2013

Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej placówce zorganizowano warsztaty dekupażu. 8 maja br. uczestnicy spotkania zapoznali się z techniką  polegającą na wycinaniu obrazków i przyklejaniu ich na przygotowaną powierzchnię, a następnie na pokrywaniu ich warstwami lakieru.

 

Prace pokazane na zdjęciu głównym zostały wykonane w DL w Borku Starym na zajęciach rękodzielniczych z panią Barbarą Mroczką.

Jak powstaje książka? Historia książki i pisma. Zajęcia dla przedszkolaków.

Jak powstaje książka? Historia książki i pisma. Zajęcia dla przedszkolaków.

Maj 2013

PodczasTygodnia Bibliotek naszą placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkoal Chatka Puchatka. Przedszkolaki podarowały Bibliotekarzom własnoręcznie wykonane rysunki i złożyły życzenia z Okazji Dnia Bibliotekarza.

"Cała Polska czyta dzieciom i bibliotekarze z Tyczyna też."

Kwiecień 2013

"Cała Polska czyta dzieciom i Bibliotekarze z Tyczyna też". Pod takim hasłem w miesiącu kwietniu odbywają się w Bibliotece zajęcia dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

"Polskie obrzędy i zwyczaje świąteczne - Wielkanoc".

Marzec 2013

W marcu biblioteka w Tyczynie zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół na zajęcia pt. "Polskie zwyczaje i obrzędy - Wielkanoc".

Jak powstaje książka - zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.

Jak powstaje książka - zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.

Luty 2013

Jak powstaje książka? Czym zajmuje się introligator? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedź podczas zajęć w bibliotece.

"Zwierzęta naszymi przyjaciółmi".

Styczeń 2013

W okresie zimowym Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie zaprasza dzieci na zajęcia pt. "Zwierzęta naszymi przyjaciółmi"

1 2

Sponsorzy