Edycja 2019

Edycja 2019
2019-10-30

W okresie od września do grudnia nasza biblioteka realizowała projekt pt. „Mała książka – wielki człowiek”. Działania w ramach zadania, realizowane we współpracy z Instytutem Książki, były skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) oraz rodziców. W gminie Tyczyn w projekcie wzięło udział ponad 90 dzieci, które otrzymały darmową Wyprawkę Czytelniczą.

 

Jak otrzymać Wyprawkę Czytelniczą?

 

Już od września w MiGBP w Tyczynie i jej filiach (w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej) dzieci w wieku 3-6 lat, które zostaną zapisane do naszych bibliotek (lub te, które są już zapisane, ale będą chciały dołączyć do wspólnej zabawy), otrzymają na dobry czytelniczy start Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: Kartę Małego Czytelnika z miejscem na 10 naklejek, książeczkę oraz broszurkę dla rodziców o zaletach czytania dziecku. Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma 1 naklejkę do wklejenia na Kartę Małego Czytelnika, a po uzbieraniu dziesięciu – imienny Dyplom… i zabawa zacznie się od nowa. Mimo że oficjalnie projekt zakończył się, dzieci mogą nadal zbierać naklejki i Dyplomy.

 

***

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy biblioteka będzie odgrywała ważną rolę w życiu małego człowieka. A w bibliotece dziecko uczy się m.in. samodzielności i podejmowania pierwszych własnych wyborów. Rytuał odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek utrwala nawyk czytania. To od nas, dorosłych (rodziców, dziadków) zależy, czy biblioteki będą kojarzyły się młodym z miejscem, gdzie można wspólnie z dzieckiem spedzić kreatywnie czas i przeżyć nową, niesamowitą przygodę z wypożyczną książką, a to wszystko  bezpłatnie.

 

Wyprawka Czytelnicza 2019
Wyprawka Czytelnicza

 

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.