Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Wystawa książek pt.

Wystawa książek pt. "Literatura śladami Holokaustu"

Styczeń 2019

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy wydawnictw książkowych ze zbiorów naszej biblioteki pt. "Literatura śladami Holokaustu".

Zimą opiekujemy się zwierzętami

Styczeń 2019

10.01 br. odwiedzili nas uczniowie kl. 2 SP w Tyczynie wraz z wychowawczynią Katarzyną Konkol i Marią Litwin. Mimo brzydkiej pogody humory dzieciom dopisywały. Właśnie zimowa aura skłoniła nas do przeprowadzenia zajęć pt. „Zimą opiekujemy się zwierzętami”.

Barbra Stenka:

Barbra Stenka: "Fisiowanie"

Styczeń 2019

Książka Barbary Stenki Fisiowanie była ostatnią pozycją książkową, jaką czytaliśmy w roku 2018 w ramach DKK w Hermanowej.

Jest to momentami zabawna a czasem wzruszająca propozycja dla młodych czytelników, opowiadająca o przeciętnej trzypokoleniowej rodzinie.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie DKK

Styczeń 2019

21.01.2019 r. o godz. 10.00 będziemy rozmawiać o książce Marty Mazuś pt. "Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce."

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Bedrejczukiem

Styczeń 2019

Już 24 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 będziemy mieli niecodzienną okazję, by poznać tajniki najwyższych gór świata. Między innymi o ubiegłorocznej polskiej zimowej wyprawie na K2 opowie Rzeszowianin, absolwent LO w Tyczynie, taternik i alpinista Maciej Bedrejczuk.

Uczniowie z Grzegorzówki w naszej bibliotece

Grudzień 2018

Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas grupa 20 uczniów z klas 3 i 5  Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce (nauczyciel Barbara Szura). Podczas spotkania nasi goście zapoznali się z najnowszą bajką Wiesława Drabika pt. „Dawno temu w Tyczynie”, poznali zasady korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, dowiedzieli się także jak posługiwać się naszym katalogiem on-line.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajeczki pt.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajeczki pt. "Dawno temu w Tyczynie"

Grudzień 2018

4.12 br. w Saloniku Literackim odbyło się spotkanie dla dzieci z SP w Tyczynie i SP w Matysówce z Wiesławem Drabikiem – autorem bajki pt. „Dawno temu w Tyczynie”. Literacki poranek dla najmłodszych rozpoczęła dyrektor MiGBP w Tyczynie, zaznaczając, że bajeczka została wydana nakładem Gminy Tyczyn z okazji 650-lecia powstania Tyczyna. Fragmenty wierszowanej bajki odczytał autor oraz obecny na spotkaniu burmistrz Janusz Skotnicki.

Urodziny pluszowego misia w Borku Starym i w Kielnarowej

Grudzień 2018

Popularność pluszowego misia od ponad wieku sprawia, że nadal jest to jedna z najbardziej ulubionych zabawek dzieci. Wychodząc naprzeciw najmłodszym, od wielu lat nasze biblioteki organizują urodziny pluszowej zabawki dla małych fanów maskotek.

Rafał Witek:

Rafał Witek: "Autograf za milion dolarów"

Grudzień 2018

Listopadową propozycją książkową dla młodych klubowiczów DKK z Hermanowej była powieść Rafała Witka pt. „Autograf za milion dolarów”. Główni bohaterowie powieści to Gabrysia Bzik i jej przyjaciel Nilson Makówka - duet niezwykły i na pierwszy rzut oka całkiem niedobrany.

Jesienne zajęcia dla dzieci w Kielnarowej

Grudzień 2018

O tym, jak ważne jest zainteresowanie książką i słowem pisanym dzieci, wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł, który sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają spotkanie z książką.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...35