Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Spektakl teatru Edu-Artis

Maj 2018

W Tygodniu Bibliotek zaprosililśmy trzy klasy I i kl. II ze Szkoły Podstawowej w Tyczynie na spektakl edukacyjny promujący czytelnictwo pt. "Co w trawie piszczy" w wykonaniu teatru Edu Artis.

Jubileusz 70-lecia działalności MiGBP w Tyczynie

Maj 2018

70 urodziny  MiGBP w Tyczynie zaplanowane zostały 8 maja, dokładnie w Dniu Bibliotekarza. W uroczystości uczestniczyły m.in.:  władze samorządowe na czele z Burmistrzem Tyczyna Januszem Skotnickim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tyczynie Adamem Skowrońskim, radni Rady Miejskiej, dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura, dyrektorzy bibliotek z powiatu rzeszowskiego, Joanna Nieroda (Starostwo Powiatowe), Grażyna Pękala radna powiatu, dr Andrzej Jagusztyn, wydawca Bartosz Kuźniar.

V Turniej Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego

Maj 2018

Tegoroczna edycja Turnieju, którego organizatorem jest MiGBP w Tyczynie, miała nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Zmieniona formuła turniejowych zmagań wpisała się w obchodzony w tym roku jubileusz 650-lecia Tyczyna. Jak co roku patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Tyczyna.

Kiermasz książek dla dzieci

Maj 2018

Zapraszamy Rodziców, Dziadków, Ciocie, Wujków i Opiekunów na Kiermasz Książek dla Dzieci.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

"Serce dla Ojczyzny" - zajęcia patriotyczne dla dzieci

Kwiecień 2018

Zbliżające się uroczystości z okazji 3. Maja były dobrą okazją do zorganizowania edukacyjnych zajęć dla dzieci, poświęconych naszym symbolom narodowym.

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

Kwiecień 2018

Czy można być wyjątkowym, cały swój wolny czas poświęcając grom komputerowym i Facebookowi? Czy łatwo uzależnić się od gier? Między innymi takie pytania zadawał Krzysztof Piersa - dziennikarz oraz autor dwóch książek („Komputerowy Ćpun”, „Trener marzeń”) - uczniom kl. 6 SP w Tyczynie.

Zapraszamy  na kolejne spotkanie DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Kwiecień 2018

28.05.2018 r. o godz. 10.00 będziemy rozmawiać o książce Martyny Bundy pt. "Nieczułość".

Magdalena Zimny-Louis:

Magdalena Zimny-Louis: "Zaginione"

Kwiecień 2018

23.04 br. uczestniczki spotkania DKK w Tyczynie wybrały się w podwójną podróż -  w czasie i przestrzeni - wraz z bohaterami książki Magdaleny Zimny-Louis pt. „Zaginione”. Wraz z Heleną znalazłyśmy się we współczesnej Armenii, która do dziś pamięta skutki potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj w grudniu 1988 r.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Kwiecień 2018

25.04.2018 r. w MiGBP w Tyczynie odbyło się – w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis. W kameralnym gronie rozmawialiśmy z rzeszowską pisarką, która ponad 20 lat spędziła na emigracji. Pani Louis bardzo ciekawie i z pasją opowiadała o swoich książkach, których do tej pory wydała pięć.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...32