Home / Działalność kulturalno-oświatowa

"A jesienią bywa tak...". Zajęcia dla dzieci

Październik 2018

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.

Zapraszamy do rozmów o Irenie Sendlerowej

Październik 2018

22 października 2018 r. o godz. 10.00 rozpoczniemy spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Będziemy rozmawiać o książce Anny Bikont pt. "Sendlerowa. W ukryciu".

Barbara Gawryluk:

Barbara Gawryluk: "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

Październik 2018

27.09 br. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK. Razem z klubowiczkami dyskutowałyśmy o książce Barbary Gawryluk pt. „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

Wrzesień 2018

W piękny wrześniowy poranek 26.09 br. w filii biblioteki publicznej w Kielnarowej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Zaproszone dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu, czy są prawdziwymi przyjaciółmi książek. Test ten zaliczyli wszyscy uczniowie.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Wrzesień 2018

We wrześniu razem z Cecylką Knedelek odwiedziliśmy jedno z tyczyńskich przedszkoli, by wspólnie z dziećmi porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Narodowe Czytanie 2018

Wrzesień 2018

6.09 br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie umożliwiła mieszkańcom włączenie się w bardzo ciekawą inicjatywę promującą polską literaturę, która ma stałe miejsce w kanonie słowa pisanego. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania – bo o nim tu mowa – mogliśmy przypomnieć sobie wiele tekstów z tzw. Antologii Niepodległości oraz powieść pt. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Od września ruszamy z projektem

Od września ruszamy z projektem "Mała książka - wielki człowiek"

Lipiec 2018

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie informuje rodziców i opiekunów dzieci trzyletnich, że od września br. będzie realizowała projekt w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Instytut Książki. Działaniami w ramach zadania zostaną objęte trzylatki.

Zajęcia wakacyjne

Lipiec 2018

Dwie filie naszej biblioteki (w Hermanowej i w Kielnarowej) aktywnie włączyły się w organizację zajęć wakacyjnych, które odbywały się w domach ludowych.

Wakacyjne spotkania z bajkowymi bohaterami

Lipiec 2018

„Wakacyjne spotkania z bajkowymi bohaterami” to cykl zajęć dla dzieci 3-6-letnich, uczęszczających do Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie, jakie zorganizowała w lipcu MiGBP w Tyczynie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...33