Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Od września ruszamy z projektem

Od września ruszamy z projektem "Mała książka - wielki człowiek"

Lipiec 2018

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie informuje rodziców i opiekunów dzieci trzyletnich, że od września br. będzie realizowała projekt w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Instytut Książki. Działaniami w ramach zadania zostaną objęte trzylatki.

Zajęcia wakacyjne

Lipiec 2018

Dwie filie naszej biblioteki (w Hermanowej i w Kielnarowej) aktywnie włączyły się w organizację zajęć wakacyjnych, które odbywały się w domach ludowych.

Wakacyjne spotkania z bajkowymi bohaterami

Lipiec 2018

„Wakacyjne spotkania z bajkowymi bohaterami” to cykl zajęć dla dzieci 3-6-letnich, uczęszczających do Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie, jakie zorganizowała w lipcu MiGBP w Tyczynie.

Konkurs "Widokówka z wakacji"

Lipiec 2018

Zapraszamy dzieci z klas 0-3 do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym na najciekawszą pocztówkę z wakacji.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Wybieramy Młodego Czytelnika Lata 2018

Lipiec 2018

Im więcej czytasz, tym więcej zyskujesz!

Zachęcamy dzieci z klas 3-8 szkół podstawowych gminy Tyczyn do odwiedzania naszych bibliotek w czasie wakacji oraz wypożyczania i czytania książek. Wśród osób najwięcej wypożyczających i czytających w okresie wakacji wybierzemy Młodego Czytelnika Lata 2018.

Zbigniew Trześniowski:

Zbigniew Trześniowski: "Wokół tyczyńskiego wzgórza"

Czerwiec 2018

18.06 br. w MiGBP w Tyczynie spotkaliśmy się, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książce Zbigniewa Trześniowskiego pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza”. Nasze czerwcowe spotkanie wpisało się w cykl imprez organizowanych w tym roku w okazji jubileuszu 650-lecia miasta Tyczyna. Wydawnictwo „Wokół…” jest zbiorem legend o miejscowościach, które tworzą (i tworzyły) gminę Tyczyn: Borku Starym, Białej, Budziwoju, Hermanowej, Kielnarowej, Matysówce i o Tyczynie.

Katarzyna Piętka:

Katarzyna Piętka: "Gry i zabawy z dawnych lat"

Czerwiec 2018

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

Czerwiec 2018

5.06.2018 w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej odbyło się - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas od 2 do 4 ze Szkoły Podstawowej w Hermanowej oraz dzieci należące do dziecięcego DKK działającego przy bibliotece.

Spotkania z Wiesławem Drabikiem

Czerwiec 2018

Wiesław Drabik – z wykształcenia budowlaniec – jest ilustratorem i autorem książek dla dzieci. Jego bajeczki cieszą się dużą popularnością, również wśród małych czytelników MiGBP w Tyczynie oraz filii bibliotecznych. Dlatego postanowiliśmy zaprosić pana Drabika do Borku Starego i Matysówki, by mógł spotkać się ze swoimi małymi czytelnikami.

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny "Tyczyn. Portret miasta"

Czerwiec 2018

Zapraszamy mieszkańców gminy Tyczyn i użytkowników naszej biblioteki do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta" pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...33