Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej

Lutowe spotkania w bibliotece w Kielnarowej
2020-03-19

Filia naszej biblioteki w Kielnarowej wyszła z propozycją kilku zajęć edukacyjno-czytelniczych dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Oto co zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników.

Na początek zaprosiliśmy uczniów z klas 1 i 3 na spotkanie z Katarzyną Czerw i jej czworonożnym przyjacielem. Pani Katarzyna prowadzi na co dzień zajęcia z dogoterapii, które są bardzo ciekawą formą terapii i edukacji poprzez zabawę z psem.

Nasze zajęcia pt. „Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko” miały charakter profilaktyczny. Pani Kasia przyjechała do nas z pudlicą o imieniu Mimi, która już od początku zajęć zjednała sobie serca wszystkich dzieci. Sama obecność wesołego zwierzaka była dla naszych gości wielką atrakcją. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in., jak należy zachowywać się w obecności psa, aby zwierzę było zadowolone, a dzieci bezpieczne. Bardzo dziękujemy pani Kasi za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy.

 

***

Również w lutym odbyły się zajęcia w ramach projektu „Radośnie przemieniamy świat”, w którym uczestniczą uczniowie kl. 3 SP w Kielnarowej. Naszą propozycją spotkania było samodzielne wykonanie przez dzieci tzw. „lasu w szkle”. Dla uczniów ogromną frajdą była możliwość wykonania pięknych kompozycji z kolorowych kamyczków, piasków i ziemi. W pięknych wazonach zasadziliśmy zielone roślinki, które dzieci samodzielnie pielęgnują w szkole. Nasze prace dodatkowo stanowią piękną ozdobę. Brawo dla uczniów z klasy 3! Efekty naszej pracy najlepiej widać na zdjęciach. Uśmiechnięte buzie uczniów świadczą o tym, że te wyjątkowe zajęcia sprawiły im dużo przyjemności.

 

***

Czy policjantów należy się bać? Czy funkcjonariusz to osoba, która zapewni nam bezpieczeństwo w sytuacjach zagrażających? Czy policjantów można traktować jako swoich dobrych przyjaciół? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z grupą przedszkolaków z SP w Kielnarowej.

Zajęcia pt. „Bezpieczny przedszkolak: policjant - przyjaciel w mundurze” odbyły się w ostatnim tygodniu lutego. Nasz gość specjalny opowiedział o swoim zawodzie, pokazał także narzędzia, jakie są niezbędne w jego pracy. Przypomnieliśmy sobie znaki drogowe oraz jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Jak paw przez jezdnię przechodził”, który był dla nich utrwaleniem zasad prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania przypomnieliśmy jeszcze numery alarmowe. Postawa, jaką zaprezentował podczas zajęć bardzo sympatyczny pan policjant dała nam pewność, że funkcjonariusz może być prawdziwym przyjacielem, który zapewni bezpieczeństwo każdemu dziecku.

Sponsorzy