Zajęcia wakacyjne pt. "Mali przyrodnicy" w Filii w Kielnarowej

Zajęcia wakacyjne pt. "Mali przyrodnicy" w Filii w Kielnarowej
2019-07-31

W lipcu w bibliotece w Kielnarowej odbywały się zajęcia przyrodnicze pt. „Mali przyrodnicy”, o których można by powiedzieć wszystko, ale z pewnością nie to, że były nudne. Bo przecież świat przyrody pełen jest ciekawostek i zapewnia nam mnóstwo wrażeń! Zwłaszcza jeśli oglądany jest oczami dziecka.

Mali uczestnicy zajęć poznali sposoby obserwacji przyrody, zapoznali się ze sprzętem, który pomaga w obserwacjach, mogli samodzielnie odszukać i oznaczyć owady, które zbierali, a z kolorowych kwiatów dzieci wykonały prześliczne mandale. Podczas kolejnych zajęć mali przyrodnicy zapoznali się z budową roślin oraz mogli samodzielnie posadzić fasolki i założyć mini ogród w szkle. Rozmawialiśmy też o ziołach jako przyprawach i roślinach leczniczych oraz nauczyliśmy się, jak samodzielnie wykonać zielnik. Podczas zajęć nie zabrakło też zabaw z naszymi małymi mieszkańcami biblioteki - patyczakami.

Bardzo dziękuję dzieciom za udział w zajęciach i mam nadzieję, że obserwacja przyrody będzie dla Was, Kochani, wspaniałą wakacyjną przygodą.

Sponsorzy