Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte

Wrzesień 2019

Mimo że wakacje za nami, namiastkę tego letniego czasu można było jeszcze poczuć 10.09 br. w Oddziale dla dzieci MiGBP w Tyczynie. Tego dnia gościliśmy uczestników i laureatów wakacyjnych konkursów, jakie ogłosiliśmy końcem czerwca br.

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie DKK!

Wrzesień 2019

W ostatni poniedziałek września Salonik Literacki będzie świadkiem pokazów mody światowych projektantów ubrań. Podczas spotkania DKK będziemy rozmawiać o książce Bertranda Mayer-Stabley'a pt. "Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody".

Zajęcia wakacyjne pt.

Zajęcia wakacyjne pt. "Mali przyrodnicy" w Filii w Kielnarowej

Lipiec 2019

W lipcu w bibliotece w Kielnarowej odbywały się zajęcia przyrodnicze pt. „Mali przyrodnicy”, o których można by powiedzieć wszystko, ale z pewnością nie to, że były nudne. Bo przecież świat przyrody pełen jest ciekawostek i zapewnia nam mnóstwo wrażeń! Zwłaszcza jeśli oglądany jest oczami dziecka.

Kasia Nawratek:

Kasia Nawratek: "Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek"

Lipiec 2019

Na ostatnim w minionym roku szkolnym spotkaniu DKK w Hermanowej dyskutowaliśmy o książce Kasi Nawratek pt. „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek”. Jest to bardzo refleksyjna książka, w której autorka opowiada o sprawach świata dorosłych ale widzianych oczami małego chłopca.

Mariusz Urbanek:

Mariusz Urbanek: "Makuszyński. O jednym takim, któremy skradziono słońce"

Lipiec 2019

24.06 br. na ostatnim przed wakacjami spotkaniu DKK rozmawialiśmy o jednym z najbardziej popularnych pisarzy przedwojennych, choć i do dziś książki dla dzieci i młodzieży Kornela Makuszyńskiego – bo o nim mowa – cieszą się dużą popularnością. Okazją do rozmów o autorze było przeczytanie książki Mariusza Urbanka pt. „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”.

Darmowe Wyprawki Czytelnicze  dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Darmowe Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Czerwiec 2019

Już we wrześniu br. MiGBP w Tyczynie rozpoczyna realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Działania w ramach zadania, które biblioteka realizuje we współpracy z Instytutem Książki, będą skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) oraz rodziców.

"Poznajemy nasz region"

Czerwiec 2019

10.06 br. Oddział dla dzieci naszej biblioteki odwiedzili uczniowie kl. II w raz z wychowawczynią, by uczestniczyć w zajęciach pt. „Poznajemy swój region”.

Tydzień Bibliotek w Borku Starym

Czerwiec 2019

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z obchodów Tygodnia Bibliotek w Borku Starym.

Anna Trojanowska:

Anna Trojanowska: "Piołun na zapomnienie"

Maj 2019

Serdecznie zapraszamy miłośników nie tylko ziół na kolejne spotkanie DKK. 28.05 br. o godz. 10.00 rozpoczniemy rozmowy o książce Anny Trojanowskiej pt. "Piołun na zapomnienie".

Jeff Kinney:

Jeff Kinney: "Dziennik cwaniaczka"

Maj 2019

Kolejny miesiąc i kolejne spotkanie z książką podczas spotkania DKK w Hermanowej. Tym razem rozmawialiśmy o Dzienniku cwaniaczka” Jeffa Kineya. Jest to zabawna, ale i wzbudzająca refleksje powieść dla młodzieży.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...38