Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Ransom Riggs:

Ransom Riggs: "Baśnie osobliwe"

Styczeń 2020

W Hermanowej ostatnie spotkanie DKK w 2019 r. odbyło się w świątecznej atmosferze, a do takiego klimatu najodpowiedniejsze „literacko” wydają się baśnie. Na tę okoliczność wybraliśmy do czytania i dyskusji pozycję Ransoma Riggsa pt. Baśnie osobliwe.

Kamishibai w Kielnarowej

Styczeń 2020

Z ciekawą propozycją czytelniczą wyszła filia biblioteki publicznej w Kielnarowej do dzieci uczestniczących w tegorocznych zajęciach feryjnych zorganizowanych przez miejscowy Dom Ludowy. Bibliotekarz Bogusława Paluch zaprosiła 14.01 br. uczestników zajęć feryjnych na wyjątkowy teatrzyk.

Zapraszamy do rozmów o książce Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego pt.

Zapraszamy do rozmów o książce Leszka Kostrzewskiego i Piotra Miączyńskiego pt. "Fortuna po polsku"

Grudzień 2019

Pączki od Bliklego, czekolada od Wedla, buty od Kielmana, futro od Hersego, suknia od braci Jabłkowskich, garnitur od Turbasy, krem od Soszyńskiego i kolczyki od Kruka. Czyż w czasach sieciówek, supermarketów i masowej produkcji nie brzmi to dumnie?
Na marki, które stały się symbolami polskiego handlu, pracowały pokolenia. Ich losy prześledzili Leszek Kostrzewski oraz Piotr Miączyński, którzy swoją opowieść zaczynają ponad 150 lat temu, gdy do stolicy Królestwa Polskiego przyjeżdża z Niemiec młody cukiernik Karol Wedel, a trzej bracia Herse otwierają tu Skład Koronek.

Karolina Bednarz:

Karolina Bednarz: "Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet"

Grudzień 2019

Podczas ostatniego spotkania DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Karoliny Bednarz pt. „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”. W klimat japońskich tradycji pomogły nam wejść rekwizyty (obrazy japońskich bóstw, kot przynoszący szczęście), które przyniosła ze sobą jedna z klubowiczek.

Martin Widmark:

Martin Widmark: "Wyspa obłąkanych"

Grudzień 2019

"Wyspa obłąkanych" Martina Widmarka to książka, o której rozmawialiśmy podczas listopadowego spotkania DKK w Hermanowej.

Jest to zupełnie inna propozycja dla dzieci niż znane nam dotychczas.

Małe podsumowanie projektu

Małe podsumowanie projektu "Mała książka - Wielki człowiek"

Grudzień 2019

Dobiega końca realizacja projektu czytelniczego „Mała książka – wielki człowiek”, jaki od września do grudnia br. realizuje MiGBP w Tyczynie dzięki Instytutowi Książki. Do końca listopada rozdaliśmy w gminie Tyczyn ponad 90 Wyprawek Czytelniczych. Otrzymały je dzieci w wieku 3-6 lat.

Zapraszamy uczniów klas 0-3 na zajęcia edukacyjno-czytelnicze pt.

Zapraszamy uczniów klas 0-3 na zajęcia edukacyjno-czytelnicze pt. "Święta tuż... tuż..."

Grudzień 2019

Jak co roku w grudniu rozpoczynamy cykl zajęć dla uczniów klas 0-3 poświęconych tradycjom i zwyczajom świąt Bożego Narodzenia.

Wojciech Orliński:

Wojciech Orliński: "Lem. Życie nie z tej ziemi"

Listopad 2019

Mimo że żadna z klubowiczek DKK w Tyczynie nie jest miłośniczką literatury fantasy, fantastycznej i fantastyczno-naukowej, postać Stanisława Lema, o którym rozmawiałyśmy podczas listopadowego spotkania DKK (18.11), wywarła na nas duże wrażenie. Jaką trzeba mieć wyobraźnię, by wykreować nowy świat z niesamowitymi osiągnięciami nauki…

Podziel się książką!

Listopad 2019

Zapraszamy do skorzystania z bezterminowej akcji wymiany książek w naszej bibliotece.

Masz w domu NOWE KSIĄŻKI, które przeczytałeś? Chcesz się podzielić z innymi radością czytania?

Weź udział w akcji wymiany książek.

Świętujemy urodziny Pluszowego Misia

Listopad 2019

25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Z tej okazji, razem z dziećmi z gminy Tyczyn bawiliśmy się na urodzinach naszych pluszaków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...41