Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej
2018-05-23

Filia Biblioteki Publicznej w Hermanowej również w tym roku włączyła się w  obchody Tygodnia Bibliotek. Ciąg imprez rozpoczął się 8 maja. Do biblioteki zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych i z kl. 3b SP w Hermanowej.

Dla zgromadzonej publiczności członkowie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki (działającego przy bibliotece w Hermanowej) i kwartet skrzypcowy (działający przy Domu Ludowym) przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną w oparciu o wiersze
J. Tuwima i J. Brzechwy. Przedstawienie wzbudziło wiele śmiechu. Dzieci zgromadzone w sali widowiskowej spontanicznie reagowały na to, co działo się na scenie, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

11.05 br. do biblioteki zawitali uczniowie kl. 1 SP w Hermanowej wraz z wychowawczynią. Dzieci zostały poddane małemu testowi z wiedzy o bajkach i baśniach, wysłuchały listu od Książki i tak przygotowane wspólnie ślubowały szacunek i przyjaźń słowu pisanemu. Po tej uroczystej chwili zostały pasowane na czytelnika i przyjaciela książek. W dalszej części spotkania pierwszoklasiści przygotowali prace plastyczne przedstawiające ich ulubionych bohaterów bajek.

Ostatnim punktem Tygodnia Bibliotek była Noc Kulturalna w Bibliotece. Tym razem Biblioteka wraz z Domem Ludowym w Hermanowej przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i rodziców. Impreza rozpoczęła się o godzinie 20.00 inscenizacją słowno-muzyczną wystawioną dla zebranych gości w sali widowiskowej. Następnie wszyscy udali się na plac rekreacyjny przy DL, gdzie przy ognisku wspólnie śpiewano i muzykowano. Gdy zapadła ciemna noc, rodzice pożegnali swoje pociechy, a dzieciaki udały się do biblioteki, aby tam wybrać sobie najlepsza miejsca do spania, nadmuchać materace no i przygotować się do odpoczynku. Ale jak to zwykle bywa, choć zrobiło się już późno, nikt nie zamierzał jeszcze spać, było więc czytanie, gry słowne i zabawy. Pewnie trwałoby to do rana, gdyby nie harcerska opowieść druhny Doroty, która tak obrazowo bajała o czasach harcerskich, że wszyscy słuchali zauroczeni i powoli zaczęli przy tej opowieści zasypiać.

W myśl przysłowia: Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje, skoro świt wszyscy byli na nogach i zaczęło się składanie materacy i śpiworów. Starsze dziewczynki przygotowały gofry i tym smacznym śniadaniem zakończyła się Noc Kulturalna w Bibliotece. Dzieci trochę niewyspane, ale zadowolone i uśmiechnięte, wracały do domów.

Sponsorzy