Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem w Bibliotece.

2014-10-02

Pan Wiesław jest autorem ponad stu pięćdziesięciu bajeczek dla dzieci. Sa to pełne humoru wierszowane bajeczki, pięknie ilustrowane, chętnie czytane i ogladane przez najmłodszych. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i kraku i o tym jak powstał Kraków", "Łakomczucha", "Kocie łakocie". Spotkanie w tyczyńskiej Bibliotece było bardzo udane. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, same też odpowiadały na zagadki pana Wiesława. Później można było kupić bajeczki z autografem autora. Wszyscy w dobrych humorach opuszczali mury Biblioteki.

Spotkanie było częścią zadania "Z literaturą i jezykiem na ty. Kampania edukacyjna promująca czytelnictwo wśród mieszkańców gminy Tyczyn" realizowanego przez MiGBP w Tyczynie - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.