Anna Sulińska: "Olimpijki"

Anna Sulińska: "Olimpijki"
2022-01-26

25 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyczynie. Po raz pierwszy rozmawiałyśmy o książce związanej ze sportem. Do dyskusji został wybrany zbiór reportaży Anny Sulińskiej pt. Olimpijki. W książce możemy przeczytać o życiu i drodze do olimpijskich osiągnięć kilku polskich zawodniczek, które w latach 60.-90. zdobywały medale na międzynarodowej arenie. Wśród nich były: lekkoatletki, biegaczki, łyżwiarka, siatkarki i wioślarki, z których do dziś najlepiej chyba pamiętamy Irenę Kirszenstein – Szewińską z racji jej późniejszej działalności w świecie sportu.

Spotkanie jak zawsze rozpoczęło się od naszych „sportowych” wspomnień, kiedy w latach nastoletnich uprawiałyśmy jakieś sporty lub namiętnie kibicowałyśmy drużynom sportowym lub pojedynczym sportowcom. Książka wzbudziła w nas wiele emocji zarówno „pozytywnych”, jak i „negatywnych”. Miałyśmy możliwość bliższego poznania świata sportu – i to tego na najwyższych, światowych szczeblach – który, niestety, był ściśle związany z ówczesną polityką. Zobaczenie „od środka” treningów, ogromu pracy włożonej w sukces, uświadomiło nam, jak wiele wyrzeczeń muszą ponieść sportowcy, by móc rywalizować z najlepszymi na świecie.

Z wielkim podziwem odniosłyśmy się do autorki Anny Sulińskiej, która włożyła wiele pracy w powstanie książki, korzystając z wielu źródeł, przeprowadzając wiele rozmów z byłymi zawodniczkami, działaczami, trenerami.

Kolejny już raz klubowiczki stwierdziły, że gdyby nie DKK, nie sięgnęłyby po tego rodzaju literaturę. Czując nie jaki „przymus” czytania, panie stwierdziły, że dzięki temu sięgają po bardzo różne książki, które poszerzają ich horyzonty, wiedzę, a to bardzo je ubogaca. I dlatego bycie w DKK jest dla nich bardzo ważną aktywnością. Co nas bardzo cieszy!

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.