Marcin Wilk: "Kwiatkowska. Żarty się skończyły"

Marcin Wilk: "Kwiatkowska. Żarty się skończyły"
2022-04-26

W ostatni poniedziałek kwietnia br. w Saloniku Literackim spotkałyśmy się, by porozmawiać o książce Marcina Wilka pt. „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”. Autor z drobiazgowym zacięciem przedstawił życie tej wybitnej aktorki, wykorzystując dokumenty, listy, nieliczne wywiady z Kwiatkowską oraz jej najbliższymi. Ta tendencja do szczegółowego odtworzenia życia artystki przez Marcina Wilka nieco przeszkadzała klubowiczkom w całościowym odbiorze książki.

Byłyśmy pod ogromnym wrażeniem warsztatu aktorskiego pani Kwiatkowskiej, niezwykłego profesjonalizmu w przygotowaniu się do roli oraz… perfekcjonizmu, który niejednokrotnie utrudniał jej kontakty z otoczeniem. Po przeczytaniu książki odniosłyśmy wrażenie, że pani Irena w prywatnym życiu była osobą bardzo powściągliwą w okazywaniu emocji i w relacjach z innymi ludźmi. Być może wpłynęły na to jej trudne relacje z matką.

Podczas spotkania nie mogłyśmy sobie odmówić posłuchania pani Ireny podczas recytacji Ptasiego radia J. Tuwima. W niemałym zachwytem wsłuchiwałyśmy się w głos aktorki. Stwierdziłyśmy, że takich artystów już trudno znaleźć. Że dawniej aktor musiał wykazać się niemałymi umiejętnościami i warsztatem aktorskim, by zaistnieć na scenie, a gdy już zaistniał, to był znany publiczności przede wszystkim z ról aktorskich, a nie skandali towarzyskich. Współcześnie, niestety, różnie z tym bywa.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.