Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis
2018-04-05

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rzeszowską pisarką Magdaleną Zimny-Louis. Podczas spotkania będzie można kupić najnowszą książkę autorki pt. "Chcę wierzyć w waszą niewinność".

 

Magdalena Zimny-Louis – ukończyła I LO w Rzeszowie, naukę kontynuowała w USA. Po powrocie i czteroletnim pobycie w Polsce wyemigrowała do Wielkiej Brytanii, gdzie zajmowała się prowadzeniem klubu żużlowego, a później pracą dla brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości jako tłumacz. Zanim została pisarką, była dziennikarzem, pisującym do czasopism takich jak „Tygodnik żużlowy”, „Speedway Star”, „Evening Star”, „Żużel”, „Tempo”.

W 2005 r. w Ogólnopolskim konkursie „Pisz do Pilcha” jej opowiadanie pt. „Studnia” zostało przez Jerzego Pilcha wybrane spośród 3000 tysięcy nadesłanych i ukazało się drukiem w zbiorze opowiadań pod tym samym tytułem. W 2011 r. powieść jej pióra — „Ślady hamowania” — została wyróżniona w konkursie wydawnictwa Replika, a kolejna książka pt. „Pola”, wydana w 2012 r., została nagrodzona główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. W 2014 r. autorka wydała książkę, podsumowującą lata pracy dla sądownictwa i policji brytyjskiej, zatytułowaną „Kilka przypadków szczęśliwych”. W 2016 r. — powieść „Zaginione”, a w 2018 r. – „Chcę wierzyć w waszą niewinność”. W czerwcu 2014 r. została przyjęta do Związku Literatów Polskich.

Sponsorzy