Ewa i Paweł Pawlakowie: "Mały atlas ptaków"

Ewa i Paweł Pawlakowie: "Mały atlas ptaków"
2018-01-19

Pierwsze w nowym roku spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej odbyło się 17.01 br. Tematem naszej dyskusji był "Mały atlas ptaków" Ewy i Pawła Pawlaków. Jest to pozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć obserwować życie naszych pierzastych sąsiadów.

Atlas został wydany w dużym formacie z pięknymi ilustracjami, niektóre z nich namalowane zostały przez córkę autorów, małą Hanię. Pozycja opisuje najczęściej spotykane ptaki w przydomowych ogródkach. Uczy, jak odróżnić wróbla od dzwońca, wymienia gatunki sikor, opisuje trele wilgi czy też wyjaśnia, skąd się wzięła nazwa pokrzewki. Wydawnictwo zachęca do stworzenia własnego albumu z ptakami żyjącymi obok nas.

Klubowicze w czasie spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami z ptakami w roli głównej. Okazało się, że w naszej miejscowości żyją bardzo ciekawe okazy, które nie były wymienione w atlasie Pawlaków, np. bażanty, przepiórki, jastrzębie czy bociany.

Podczas naszego spotkania dzieci wpadły na pomysł, aby przy pomocy rodziców zbudować karmnik i ustawić go pod oknem biblioteki, by wspólnie obserwować i dokarmiać te ciekawe zwierzęta.

Sponsorzy