Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!"

Anny Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska: „Moje prawa ważna sprawa!"
2018-04-25

Książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!” to kolejna pozycja , którą poznali klubowicze na spotkaniu DKK w Hermanowej. Jest to zbiór opowiadań, które poprzez sytuacje, jakie mogą się nam przydarzyć na co dzień, opisuje prawa dziecka. Powiedzenie nieznajomość prawa szkodzi jest bardzo adekwatne szczególnie w odniesieniu do dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszego globu często nie zdają sobie sprawy z tego, co im przysługuje a co jest ich obowiązkiem. Książki takie jak ta są bardzo przydatne w edukowaniu młodego pokolenia.

Podczas spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca niepełnosprawności. Uczestnicy doszli do wniosku, że jeśli się sobie przyglądniemy, to każdy ma jakąś dysfunkcję i dyskryminacja osób niepełnosprawnych tak samo dotyczy nas czy naszych bliskich. Klubowicze byli też bardzo poruszeni opowiadaniem o chłopcach, którzy ulegają wypadkowi i wtedy dowiadują się, że są adoptowani. Dzieci z zainteresowaniem przyjęły wiadomość, że wszyscy mają prawo do poznania swoich biologicznych rodziców.

Książka „Moje prawa ważna sprawa!” to opowiadanie pełne ważnych wiadomości, które mogą zainteresować nie tylko młodszych, ale i starszych czytelników.

Sponsorzy