Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków z teatrzykiem kamishibai

Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków z teatrzykiem kamishibai
2022-02-24

Zapraszamy grupy przedszkolne na zajęcia edukacyjne z teatrzykiem kamishibai.

 

„Papierowy teatr” – tak inaczej można nazwać japońską dawną sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Karty wsuwane są do małej, płaskiej, drewnianej skrzynki, która pełni rolę ekranu. Dzieci – publiczność – widzą ilustracje, a osoba opowiadająca odczytuje tekst umieszczony na odwrocie planszy. Kolejne obrazy, które pojawiają się w skrzyneczce, umożliwiają dzieciom skupienie się na opowiadanej treści. W tym papierowym mini-spektaklu ważny jest także element oczekiwania na to, co będzie dalej. Jest to sposób na doskonalenie u dzieci umiejętności dłuższej koncentracji.

Teatrzyk kamishibai to ciekawy sposób na pokazanie najmłodszym, że czytanie książeczek może być atrakcyjną formą poznawania świata. Jeśli zainteresujemy jak najmłodsze dzieci krainą słowa pisanego, możemy mieć pewność, że udało się zaszczepić młodemu pokoleniu nawyk obcowania z książką i odwiedzania bibliotek.

 

Tytuły bajek do wyboru: Brzydkie kaczątko, legendy polskie, Królowa Pszczół, Trzy Świnki, Pani Zamieć, O rybaku i złotej rybce, Przygody Pingwina Pingo.

 

Zapraszamy wychowawców grup przedszkolnych do kontaktu pod nr. tel. 17 22-19-410.

 


Tegoroczne spotkania z teatrzykiem rozpoczęliśmy już końcem marca, goszcząc grupy dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie i Wesołe Misie Oddział Park.

Sponsorzy

More hints replica watches china.you can try these out https://www.careedit.com/.website link replica watches.check out the post right here www.watchreplica.cn.inexpensive https://www.rolexeconomico.com/.check my site replica watches.look at these guys best replica watch site 2022.visit https://richardmille.casa.why not try these out quality replica watch.Lady knockoff watches.many perfect rolex.successful feeling https://www.bankingwatches.com.check it out noob factory.check my source replica breitling.Clicking Here https://www.traveltagheuer.com/.check my reference franck muller replica.read this post here showhublot.visit their website drugstorewatches.official site tag heuer replica.go to my site https://www.loansbreitling.com/.