Home / Działalność kulturalno-oświatowa
Fotograficzny wehikuł czasu

Fotograficzny wehikuł czasu

Maj 2021

W ramach Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy gratkę dla miłośników dawnych fotografii. Proponujemy państwu mały powrót do przeszłości. Zobaczmy, jak wyglądał Tyczyn i jego mieszkańcy w czasach okupacji. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Romana Holzera.

Najstarsze biblioteki to...

Najstarsze biblioteki to...

Maj 2021

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej najstarszym bibliotekom na świecie i w Polsce. Materiał powstał z okazji Tygodnia Bibliotek 2021.

Seniorzy online Dzieciom

Seniorzy online Dzieciom

Maj 2021

Seniorzy online Dzieciom to cykl nagrań przygotowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2021. Zaprosiliśmy do biblioteki kilkanaście osób dorosłych - również naszych czytelników - które z wielką radością przeczytały dla dzieci najbardziej znane wiersze i opowiadania. Premiera pierwszego nagrania już 10 maja!

 

 

Tydzień Bibliotek 2021 online Dzieciom

Tydzień Bibliotek 2021 online Dzieciom

Kwiecień 2021

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy od 17 lat. Imprezy w ramach Tygodnia Bibliotek odbywają się od 8 do 15 maja. Dlaczego akurat w tym czasie? Bo 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza.
Tyczyńska biblioteka co roku także włącza się w obchody tego Tygodnia. Niestety, ze względu na ograniczenia pandemiczne, możemy się spotkać tylko online, ale mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy dla najmłodszych naszych czytelników, przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Kwiecień 2021

18 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, którego celem jest uwrażliwienie społeczeństw na konieczność ochrony dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki filmik poświęcony najstarszym polskim zabytkom oraz najważniejszym zabytkom Podkarpacia.

Tydzień Bibliotek online 2021

Tydzień Bibliotek online 2021

Kwiecień 2021

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i bibliotekarzy od 17 lat. Imprezy w ramach Tygodnia Bibliotek odbywają się od 8 do 15 maja. Dlaczego akurat w tym czasie? Bo 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza.
Tyczyńska biblioteka co roku także włącza się w obchody tego Tygodnia. Niestety, ze względu na ograniczenia pandemiczne, możemy się spotkać tylko online, ale mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy, przypadnie do gustu naszym sympatykom i użytkownikom.

Jak powstaje książka?

Jak powstaje książka?

Kwiecień 2021

23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników krótki filmik prezentujacy najważniejsze etapy powstawania książki.

Wyjątkowe zakładki do książek

Wyjątkowe zakładki do książek

Marzec 2021

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych. Jury konkursowe miało nie lada problem z wyborem zwycięzców, bo każda praca była ciekawa, wykonana różną techniką, każdą też cechowała staranność wykonania. Z przyjemnością oglądałyśmy kreatywne pomysły młodych uczestników konkursu przelane na papier, deseczkę, a nawet włóczkę. Takiej kreatywności możemy dzieciom tylko pozazdrościć! Zakładka - zwierzątko, zakładka – roślinka, zakładka – ludzik, a to tylko niektóre pomysły uczestników. Po długich naradach jury konkursowe nagrodziło 55 prac. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają upominki. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece w Tyczynie.

Podsumowanie roku 2020 w bibliotece

Podsumowanie roku 2020 w bibliotece

Marzec 2021

Rok 2020 był trudny i pełen wyzwań dla nas wszystkich. Maseczki, rękawiczki, dezynfekcja, kwarantanna książek - to rzeczywistość, do której wszyscy przywykliśmy i my, i nasi czytelnicy. Wydawać by się mogło, że w tych dziwnych czasach o książce mało kto będzie pamiętał, bo nie jest to przecież materiał pierwszej potrzeby. Jednak mimo pandemii nasi Czytelnicy chętnie korzystali z księgozbiorów MiGBP w Tyczynie oraz naszych filii w Borku Starym, Kielnarowej i Hermanowej. O tym jak działały biblioteki publiczne w naszej gminie informacja niżej.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Marzec 2021

W marcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z okazji tego dnia przygotowaliśmy krótki filmik poświęcony kilku pisarzom i poetom tworzącym dla dzieci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...46

Sponsorzy