Spotkanie z ilustratorką Małgorzatą Flis

Spotkanie z ilustratorką Małgorzatą Flis
2021-06-09

Jak namalować wawelskiego smoka, kota w butach, świstaka oraz wiele innych zwierzęcych postaci uczyły się dzieci ze SP w Hermanowej na warsztatach, które prowadziła Małgorzata Flis, mistrzyni ilustracji. Podczas pierwszej części zajęć pani Małgorzata starała się przekazać uczniom jak najwięcej informacji o pracy i warsztacie ilustratora. W części drugiej dzieci wykonywały ilustracje zwierzątka, które mają lub bardzo chcą mieć w domu. Pani Małgorzata chętnie wspierała małych artystów, pokazując jak w prosty sposób namalować pandę, konika, kotka lub inne ulubione zwierzątko. Efektem pracy była wystawa, którą przygotowały dzieci dzięki pomocy pań: Małgorzaty Błędniak oraz Aleksandry Kopiec. Na zakończenie ilustratorka wpisywała dzieciom dedykacje do książek, których ilustracje są jej dziełem.

 

Spotkanie jest częścią projektu pt. W poszukiwaniu literackich drogowskazów, realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

***

Małgorzata Flis ukończyła studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jako stypendystka National Forum Foundation odbywała staż w wydawnictwach i redakcjach czasopism w Waszyngtonie. Maluje i wystawia obrazy olejne, pastele i akwarele. Tworzy ilustracje do książek dla dzieci, podręczników,  projektuje szatę graficzną płyt i czasopism.  Wspólnie z mężem, grafikiem komputerowym, prowadzi pracownię grafiki w Krakowie, gdzie także mieszka. Jako ilustratorka współpracuje m.in. z Barbarą Gawryluk, z którą przygotowała cykl książek o przygodach sympatycznego świstaka Gwizdka. Dzięki tym książeczkom dzieci poznają niesamowitą przyrodę Tatr.

Sponsorzy