Home / Aktualności

Tydzień Bibliotek inny niż zwykle

2020-05-08

Drodzy Czytelnicy, ponieważ nie możemy się spotkać z Wami w większym gronie - jak to mieliśmy w zwyczaju podczas dotychczasowych Tygodni Bibliotek - zapraszamy wirtualnie do obejrzenia dawnych zdjęć Tyczyna.

REZERWACJA KSIĄŻEK w naszych bibliotekach

2020-05-05

Informujemy Czytelników o sposobach rezerwacji książek w bibliotekach publicznych gminy Tyczyn.

Zasady korzystania z naszych bibliotek po 4 maja 2020 r.

2020-05-04

ZASADY KORZYSTANIA ze zbiorów  MIEJSKIEJ I GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCZYNIE
oraz FILII W BORKU STARYM, HERMANOWEJ I KIELNAROWEJ po 4 maja 2020 r.

Drodzy Czytelnicy,

• Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych książek. NIE PRZYJMUJEMY KSIĄŻEK OD OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH NA KWARANTANNIE. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.
  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zaleca się Czytelnikom stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników.
  • Czytelnicy mogą zamawiać książki (telefonicznie, mailowo, przez konto w naszym katalogu on-line) i odbierać je w danej placówce.
  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić 5-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu.
  • Do odwołania nie będą się odbywały w bibliotekach: spotkania, imprezy i wydarzenia. Zamknięte będą: czytelnie, Kąciki malucha, DKK,  nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów.

Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki.
Dbajmy o na
sze zdrowie, o siebie nawzajem.

Nowe – tymczasowe - godziny otwarcia placówek dla czytelników:

· Tyczyn: poniedziałek: 8.00 – 16.30, wtorek – piątek: 8.00 – 15.30

· Borek Stary: poniedziałek i środa: 11.00 – 16.30, wtorek, czwartek, piątek: 10.00 – 15.30

· Hermanowa: poniedziałek, środa, piątek: 10.00 – 15.30, wtorek, czwartek: 11.00 – 16.30

· Kielnarowa: poniedziałek, wtorek, środa: 8.00-13.30, czwartek, piątek: 12.00 – 17.30

Skąd pobrać darmowe e-booki?

2020-03-25

Drodzy Czytelnicy, w tym trudnym czasie epidemii, kiedy nie możecie niestety wypożyczać książek z naszych bibliotek, przygotowaliśmy dla Was listę stron internetowych, skąd można legalnie bezpłatnie pobrać e-booki. Zapraszamy do skorzystania.

Jak banki pomogą klientom w czasie pandemii koronawirusa?

2020-03-24

W związku z rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa wielu klientów banków, w szczególności kredytobiorców, może się znaleźć lub już znalazło się w sytuacji, w której regularna spłata rat kredytowych jest utrudniona lub wręcz niemożliwa. Dlatego też banki zdecydowały się na wprowadzenie możliwie uproszczonych i odformalizowanych działań pomocowych dla osób oraz przedsiębiorstw będących kredytobiorcami i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią koronawirusa. Jakie to działania?

#zostanwdomu: Zapraszamy dzieci do słuchania i oglądania bajeczek kamishibai

2020-03-23

Serdecznie zapraszamy dzieci do oglądania i słuchania na YouTube nagrań naszych bajek kamishibai.

Lutowe zajęcia edukacyjno-czytelnicze w Kielnarowej

2020-03-04

Filia naszej biblioteki w Kielnarowej wyszła z propozycją kilku zajęć edukacyjno-czytelniczych dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Oto co zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników.

Tyczyńscy Mistrzowie Ortografii wybrani

2020-02-24

O tym, że Węgierka węgierce nierówna przekonało się osiem odważnych uczestniczek Dyktanda dla dorosłych, które zorganizowała po raz drugi MiGBP w Tyczynie w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

Wewnętrzny świat Marii Curie

2020-01-28

26.02 br. w Saloniku Literackim odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MiGBP w Tyczynie. Tym razem klubowiczki miały możliwość rozmowy o książce Barbary Goldsmith pt. „Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie”. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że noblistka była niesamowitą kobietą, o wyjątkowym umyśle, która weszła (nie bez trudności) w świat do tej pory zarezerwowany tylko dla mężczyzn