Home / Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta"

2018-06-05

Zapraszamy mieszkańców gminy Tyczyn i użytkowników naszej biblioteki do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta" pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

Prace można dostarczać do 17.09.2018 r. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy archiwalnych fotografii Tyczyna

2018-06-04

Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Tyczyna do obejrzenia archiwalnych zdjęć naszego miasta, które w latach 60.XX w. wykonał pasjonat fotografii, tyczynianin Zdzisław Baniak.

Relacja z uroczystości jubileuszowych Biblioteki

2018-05-25

70 urodziny  MiGBP w Tyczynie zaplanowane zostały 8 maja, dokładnie w Dniu Bibliotekarza. W uroczystości uczestniczyły m.in.:  władze samorządowe na czele z Burmistrzem Tyczyna Januszem Skotnickim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tyczynie Adamem Skowrońskim, radni Rady Miejskiej, dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura, dyrektorzy bibliotek z powiatu rzeszowskiego, Joanna Nieroda (Starostwo Powiatowe), Grażyna Pękala - radna powiatu, dr Andrzej Jagusztyn, wydawca Bartosz Kuźniar.

Spotkanie DKK w Hermanowej

2018-05-24

6.06 br. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie dziecięcego DKK w Hermanowej. Tematem naszej dyskusji była książka Katarzyny Piętki pt. Gry i zabawy z dawnych lat. Wydawnictwo jest zbiorem gier i zabaw, w jakie bawiło się pokolenie 30-40-latków.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

2018-05-24

5.06.2018 w Filii Biblioteki Publicznej w Hermanowej odbyło się - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas od 2 do 4 ze Szkoły Podstawowej w Hermanowej oraz dzieci należące do dziecięcego DKK działającego przy bibliotece.

Tydzień Bibliotek 2018 w Filii w Hermanowej

2018-05-23

Filia Biblioteki Publicznej w Hermanowej również w tym roku włączyła się w  obchody Tygodnia Bibliotek. Ciąg imprez rozpoczął się 8 maja. Do biblioteki zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych i z kl. 3b SP w Hermanowej.

Biblioteka z Mają i Guciem

2018-05-22

W Tygodniu Bibliotek zaprosililśmy trzy klasy I i kl. II ze Szkoły Podstawowej w Tyczynie na spektakl edukacyjny promujący czytelnictwo pt. "Co w trawie piszczy" w wykonaniu teatru Edu-Artis.

Zapraszamy na Kiermasz Książek dla dzieci

2018-05-10

Aż do 30 maja można wziąć udział w Kiermaszu książek dla dzieci, jaki organizuje nasza biblioteka.

Magdalena Zimny-Louis w Bibliotece w Tyczynie

2018-04-27

25.04.2018 r. w MiGBP w Tyczynie odbyło się – w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis. W kameralnym gronie rozmawialiśmy z rzeszowską pisarką, która ponad 20 lat spędziła na emigracji.

"Serce dla Ojczyzny" - zajęcia patriotyczne dla najmłodszych

2018-04-27

Zbliżające się uroczystości z okazji 3. Maja były dobrą okazją do zorganizowania edukacyjnych zajęć dla dzieci, poświęconych naszym symbolom narodowym.