Home / Aktualności

Wykład prof. Kazimierza Ożoga

2019-04-05

Z językiem jest trochę tak jak z Dniem Kobiet. Przypominamy sobie o nim w dniu, kiedy obchodzimy jego święto (21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego). Dlaczego język jest największym wynalazkiem ludzkości oraz skarbem, o który każdy z nas, każdego dnia, powinien się troszczyć, przekonywał obecnych na wykładzie w naszej bibliotece prof. Kazimierz Ożóg, wybitny językoznawca, kierownik Zakładu Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Poznajemy wielkanocne zwyczaje

2019-03-15

W kwietniu biblioteka publiczna w Tyczynie kontynuuje cykl zajęć dla przedszkolaków i młodszych klas szkół podstawowych. W miesiącu, w którym wypadają w tym roku święta Wielkiej Nocy, największą popularnością cieszą się spotkania poświęcone zwyczajom wielkanocnym. Staramy się, by podczas tych zajęć najmłodsi poznali najważniejsze zwyczaje towarzyszące Wielkiemu Tygodniowi i Wielkanocy.

"Śmiech to książka. Językowe zabawy z biblioteką"

2019-03-14

„Śmiech to książka. Językowe zagadki z biblioteką” to zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas których dzieci podzielone na grupy mają za zadanie odczytać i odgadnąć wylosowane z zestawu zagadki.

"Mój przyjaciel pies"

2019-03-14

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom, podczas których łatwo spotkać psy – i te mające swoich właścicieli, i te, które wałęsają się samotnie po okolicy (oby takich w ogóle nie spotykać). „Mój przyjaciel pies” to tytuł zajęć dla dzieci 3-6 lat, których celem jest przybliżenie najmłodszym właściwego zachowania w obecności czworonogów.

"Wiosna tuż tuż..."

2019-03-08

Wiosna tuż, tuż, więc zaczynamy szukać jej oznak wraz z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Najlepiej to robić z bohaterem ulubionej książeczki, którym jest świstak Gwizdek z opowiadania Barbary Gawryluk.

"Gdzie mieszka książeczka?"

2019-03-08

„Gdzie mieszka książeczka?” to zajęcia biblioteczne, których celem jest zapoznanie dzieci z biblioteką. Uczestnicy dowiadują się, jak wygląda wypożyczanie książeczek, które mają do dzieci kilka ważnych próśb. Podczas tych spotkań dzieci w wieku 3-6 lat mogą wysłuchać opowieści o przygodach żółwika Franklina w bibliotece oraz zobaczyć rozmaite książki (te duże i te naprawdę małych rozmiarów), jakie znajdują się w naszej placówce.

Podziel się książkami z innymi czytelnikami!

2019-03-01

Dzielmy się z innymi radością czytania! Serdecznie zapraszamy do wymiany książek. Jeśli macie w domu własne książki (nowe!), które już przeczytaliście, możecie je wymienić na inne w naszej bibliotece.

Czy Kraina Szczęścia istnieje?

2019-02-28

Czy świat w książce Martina Widmarka i Emilii Dziubak Tyczka w Krainie Szczęścia zasługiwał na swoją nazwę? Czy wszyscy jego mieszkańcy byli szczęśliwi? Czy trudno pokonać strach przed tyranem? Te pytania padły podczas spotkania DKK w Hermanowej.

Zapraszamy na zajęcia edukacyjno-czytelnicze

2019-02-27

Oddział dla dzieci naszej biblioteki zawsze z radością gości małych czytelników na zajęciach. Jakie tematy proponujemy w marcu i w kwietniu?