Home / Aktualności

Konkurs na logo biblioteki i konkurs fotograficzny

Konkurs na logo biblioteki i konkurs fotograficzny "Zaczytani" rozstrzygnięte!

2018-04-10

Z okazji 70-lecia MiGBP w Tyczynie zorganizowaliśmy dwa konkursy dla naszych użytkowników i sympatyków: konkurs plastyczny na logo biblioteki oraz fotograficzny pt. „Zaczytani”. Oto wyniki tych konkursów.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 5. Turnieju Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego

2018-04-05

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 5. Turnieju Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego. Tegoroczny Turniej będzie miał niecodzienną postać.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

2018-04-05

23.04.2018 r. o godz. 10.00 razem z Magdaleną Zimny-Louis wybierzemy się w literacką podróż do Armenii.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

2018-04-05

W ramach DKK serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis.

Z Moniką Sznajderman o fałszerzach pieprzu

2018-03-15

12 marca 2018 r. na kolejnym spotkaniu DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Moniki Sznajderman pt. „Fałszerze pieprzu”. Autorka maluje literacki porter swojej rodziny polsko-żydowskiej.  Wydawnictwo to wzbudziło burzliwą dyskusję.

Tomek Łebski w Hermanowej

2018-03-08

Książka Liz Pichon pt. „Tomek Łebski - niezły szczęściarz” to pełne humoru opowiadanie o piątoklasiście, jego szkolnych kolegach, nauczycielach i rodzinie. Autorka bardzo trafnie opisuje relacje głównego bohatera z rodzeństwem i kolegami. Czytając ten tekst, można się utożsamić z Tomkiem, a jego przemyślenia często pokrywają się z przemyśleniami czytelnika. Kto z nas podczas lekcji nie „babrał” rysunków albo choć raz nie spóźnił się do szkoły? Czy nie są nam bliskie sprzeczki z rodzeństwem i podkradanie słodyczy? Kto z nas nie marzył o własnej kapeli i wielkiej sławie?

Wyniki konkuru na

Wyniki konkuru na "Najpiękniejszą laurkę dla Tyczyna"

2018-03-07

Z okazji jubileuszu 650-lecia Tyczyna nasza biblioteka zorganizowała dla przedszkolaków i dzieci z klas 0-3 konkurs plastyczny na NAJPIĘKNIEJSZĄ LAURKĘ DLA TYCZYNA.

Podwójne salto z Cybulskim

2018-02-20

13.02 br. w kilkuosobowym gronie klubowiczek DKK spotkałyśmy się, by porozmawiać o książce Doroty Karaś pt. „Cybulski. Podwójne salto”. Jest to biografia znanego powojennego aktora Zbigniewa Cybulskiego, którego kreacje teatralne i filmowe przeszły do historii polskiego kina.

"Tyczyn - miasto, które kocham"

2018-01-31

W ramach tegorocznych zajęć feryjnych, organizowanych przez M-GOK w Tyczynie, 30.01.2018 r. nasza biblioteka przygotowała zajęcia pt. „Tyczyn – miasto, które kocham”. Dzień ten poświęciliśmy bliższemu poznaniu naszego miasteczka, które w tym roku obchodzi swój jubileusz 650-lecia powstania. 20-osobowa grupa dzieci w wieku 7-11 lat wykazała się świetną znajomością zabytków Tyczyna i najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w naszym miasteczku.

Zapraszamy dzieci do Kącików Malucha

2016-06-23

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie wraz z Filiami w: Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej zapraszają dzieci z opiekunami do Kącików Malucha.