Home / Aktualności

Aktualności

Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów kl. 0-3 na zajęcia edukacyjno-czytelnicze

2019-02-14

Oddział dla dzieci naszej biblioteki zawsze z radością gości malych czytelników na zajęciach. Jakie tematy proponujemy w marcu? Zapraszamy do zapoznania się z plakatem.

O wspinaniu z alpinistą Maciejem Bedrejczukiem

2019-01-25

Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko fani literatury. W klimatycznej sali przy tyczyńskiej bibliotece gościliśmy już wiele osób, których pasja nie była związana z pisarstwem. Tym jednak, co łączy każdego posiadającego jakiekolwiek ciekawe hobby, jest umiejętność mówienia o swojej pasji w taki sposób, że zaraża się nią innych. Do takich osób z pewnością należy alpinista Maciej Bedrejczuk, którego tyczyńska biblioteka gościła 24.01

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

2019-01-25

Każdy z nas może spisać historię własnej rodziny. Wystarczą stare fotografie, wspomnienia seniorów rodu - i biografia gotowa. Taki przepis na spisanie rodzinnej historii ma Cezary Harasimowicz, o którego książce pt. "Saga czyli filiżanka, której nie ma" będziemy rozmawiać z klubowiczkami podczas lutowego spotkania DKK.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "Literatura śladami Holokaustu"

2019-01-22

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy wydawnictw książkowych ze zbiorów naszej biblioteki pt. "Literatura śladami Holokaustu".

Wyprawki czekają na trzylatków!

2019-01-04

Zapraszamy rodziców ze swoimi trzyletnimi pociechami (z rocznika 2016) do odwiedzin naszych bibliotek. Czeka nas Was miła niespodzianka...

O kebabie i nie tylko

2019-01-03

22.01.2019 r., podczas pierwszego w tym roku spotkania DKK w Tyczynie rozmawiałyśmy o książce Marty Mazuś pt. „Król kebabów i inne zderzenia polsko-obce”. Jest to zbiór kilkunastu reportaży o imigrantach, którzy ułożyli sobie w naszym kraju życie lub którzy pobyt w Polsce wspominają jako pasmo porażek i rozczarowań.

Uczniowie z Grzegorzówki w naszej bibliotece

2018-12-19

Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas grupa 20 uczniów z klas 3 i 5  Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce (nauczyciel Barbara Szura). Podczas spotkania nasi goście zapoznali się m.in. z najnowszą bajką Wiesława Drabika pt. „Dawno temu w Tyczynie”.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajki pt.

Spotkanie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem - autorem bajki pt. "Dawno temu w Tyczynie"

2018-12-14

4.12 br. w Saloniku Literackim odbyło się spotkanie dla dzieci z SP w Tyczynie i SP w Matysówce z Wiesławem Drabikiem – autorem bajki pt. „Dawno temu w Tyczynie”. Literacki poranek dla najmłodszych rozpoczęła dyrektor MiGBP w Tyczynie Alicja Kustra, zaznaczając, że bajeczka została wydana nakładem Gminy Tyczyn z okazji 650-lecia powstania Tyczyna. Fragmenty wierszowanej bajki odczytał autor oraz obecny na spotkaniu burmistrz Janusz Skotnicki.

Rozmowy o luksusie w PRL

2018-12-05

17.12.2018 r. klubowiczki DKK spotkały się w tyczyńskiej bibliotece, by porozmawiać o książce Aleksandry Boćkowskiej pt. „Księżyc z Peweksu. O luksusie w PRL”. Uczestniczki spotkania z nostalgią wspominały lata dzieciństwa i wczesnej młodości, bo właśnie ten czas w ich życiu przypadał na lata PRL. Wspomnieniom nie było końca, a książka, którą wybrałyśmy do czytania na grudzień, była niejako potwierdzeniem absurdów, z jakimi w okresie Polski Ludowej można było spotkać się na każdym kroku.

Bajkowy świat mojego misia

2018-11-27

27 listopada br. Bibliotekę Publiczną w Tyczynie odwiedzili aktorzy teatru  Edu-Artis z Krakowa. Uczniowie klasy II i III SP w Tyczynie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. W bajkowym świecie mojego misia.