Home / Aktualności

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z Jaromirem Kwiatkowskim - autorem książki o bł. ks. Józefie Kowalskim

Zapraszamy na spotkanie z Jaromirem Kwiatkowskim - autorem książki o bł. ks. Józefie Kowalskim

2019-10-02

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jaromirem Kwiatkowskim - autorem książki pt. "Miał być i jest świętym. Błogosławiony ksiądz Józef Kowalski (1911-1942)".

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat po odbiór darmowych Wyprawek Czytelniczych

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat po odbiór darmowych Wyprawek Czytelniczych

2019-09-25

Zapraszamy rodziców i opiekunów wraz z dziećmi w wieku 3-6 lat do naszych bibliotek. Rozpoczęliśmy już realizację projektu pt. „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Do wspólnego czytania zapraszamy razem z Instytutem Książki.

Krawieckie... operacje plastyczne podczas spotkania DKK

Krawieckie... operacje plastyczne podczas spotkania DKK

2019-09-25

30 września br. Salonik Literacki przy MiGBP w Tyczynie był świadkiem pokazów mody najbardziej znanych światowych projektantów. W kobiecym gronie klubowiczki DKK rozmawiały o książce Bertranda Meyer-Stabley’a pt. „Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody”. Okazało się, że wśród nazwisk znanych projektantów, o których napisał autor, było tylko kilka, które znałyśmy lepiej – niestety nie z powodu noszenia ich ubrań, lecz tylko „ze słyszenia”.

A jesienią bywa tak...

A jesienią bywa tak...

2019-09-24

A z jesienią bywa tak, że przychodzi do biblioteki z koszem pełnych darów i prosi bibliotekarzy, by opowiadać dzieciom o jej pięknej sukni w jesiennych kolorach oraz pokazywać kosz z jesiennymi prezentami. Bibliotekarze z MiGBP w Tyczynie z jesienią żyją w zgodzie, by dzięki słonecznej pogodzie pozwoliła przychodzić najmłodszym do biblioteki na zajęcia edukacyjno-czytelnicze.

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

2019-09-21

7 września br. to oficjalna data Narodowego Czytania, jednak wiele wydarzeń wpisujących się w tę akcję czytelniczą odbyło się w innym terminie, także u nas, w Tyczynie. W tym roku do akcji z naszej Gminy zgłosiły się Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie. We wspólnej lekturze nowel wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkoły oraz bibliotekarze.

"Bezpieczne przedszkolaki". Zajęcia edukacyjno-czytelnicze dla najmłodszych

2019-09-20

o roku Biblioteka Publiczna w Tyczynie organizuje dla dzieci zajęcia edukacyjne pt. „Bezpieczne dziecko na drodze”. We wrześniu br. w naszych spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu wzięło udział ponad 90 dzieci z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie.

Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte!

Wakacyjne konkursy rozstrzygnięte!

2019-09-13

Mimo że wakacje za nami, namiastkę tego letniego czasu można było jeszcze poczuć 10.09 br. w Oddziale dla dzieci MiGBP w Tyczynie. Tego dnia gościliśmy uczestników i laureatów wakacyjnych konkursów, jakie ogłosiliśmy końcem czerwca br.

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie DKK

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie DKK

2019-09-10

W ostatni poniedziałek września Salonik Literacki będzie świadkiem pokazów mody światowych projektantów ubrań. Podczas spotkania DKK będziemy rozmawiać o książce Bertranda Mayer-Stabley'a pt. "Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody".

Przyrodnicze zajęcia w Kielnarowej

Przyrodnicze zajęcia w Kielnarowej

2019-06-13

W lipcu w bibliotece w Kielnarowej odbywały się zajęcia przyrodnicze pt. „Mali przyrodnicy”, o których można by powiedzieć wszystko, ale z pewnością nie to, że były nudne. Bo przecież świat przyrody pełen jest ciekawostek i zapewnia nam mnóstwo wrażeń! Zwłaszcza jeśli oglądany jest oczami dziecka.

"Tyczyn miastem dobrych słów" - spotkanie z twórczością Anny M. Nowak i Mieczysława Skotnickiego

2019-05-31

5.06 br. w Saloniku Literackim MiGBP w Tyczynie odbył się wieczór wspomnień poświęcony twórczości Anny Mirosławy Nowak i Mieczysława Skotnickiego - pisarzom, których wielu z nas - zamknąwszy oczy - widzi spacerujących ulicami Tyczyna.  Wspomnieniami o autorach podzielili się najbliżsi – rodzina i przyjaciele, a także czytelnicy. Gośćmi spotkania byli: dr Zofia Brzuchowska -  językoznawca, krytyk literacki oraz Czesław Drąg - animator kultury. 

1 2 3 4 5 6 7 8

Sponsorzy