Home / Aktualności

Aktualności

Inwentaryzacja w bibliotece

2019-06-21

Informujemy Czytelników, że w dniach 25-28 czerwca br. (wtorek - piątek) Biblioteka będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Wakacyjne godziny otwarcia

Wakacyjne godziny otwarcia

2019-06-14

Informujemy Czytelników o zmianie godzin pracy biblioteki w okresie wakacyjnym. Nowe godziny pracy biblioteki obowiązują w okresie od 17 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy do Kielnarowej na zajęcia pt.

Zapraszamy do Kielnarowej na zajęcia pt. "Mali przyrodnicy"

2019-06-12

Jeśli lubisz przyrodę albo chcesz ją lepiej poznać, zapraszamy na zajęcia przyrodnicze do Filii Biblioteki Publicznej w Kielnarowej.

Darmowe Wyprawki Czytelnicze  dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Darmowe Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

2019-06-12

Już we wrześniu br. MiGBP w Tyczynie rozpoczyna realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Działania w ramach zadania, które biblioteka realizuje we współpracy z Instytutem Książki, będą skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) oraz rodziców.

"Tyczyn miastem dobrych słów" - spotkanie z twórczością Anny M. Nowak i Mieczysława Skotnickiego

2019-05-31

5.06 br. w Saloniku Literackim MiGBP w Tyczynie odbył się wieczór wspomnień poświęcony twórczości Anny Mirosławy Nowak i Mieczysława Skotnickiego - pisarzom, których wielu z nas - zamknąwszy oczy - widzi spacerujących ulicami Tyczyna.  Wspomnieniami o autorach podzielili się najbliżsi – rodzina i przyjaciele, a także czytelnicy. Gośćmi spotkania byli: dr Zofia Brzuchowska -  językoznawca, krytyk literacki oraz Czesław Drąg - animator kultury. 

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie DKK

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie DKK

2019-05-30

odczas czerwcowego spotkania DKK będziemy rozmawiać o biografii Kornela Makuszyńskiego, który jest najbardziej znany z serii książeczek o przygodach Koziołka Matołka, ale to nie jego jedyne literackie osiągnięcie.

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim za nami...

VI Turniej Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim za nami...

2019-05-23

W Tyczynie Tydzień Bibliotek 2019 zakończyliśmy Turniejem Wiedzy z Literatury i Języka Polskiego pod patronatem Burmistrza Tyczyna, który odbył się 15.05 br. Te językowe i literackie zmagania w Saloniku Literackim odbyły się już po raz szósty, a udział w nich wzięli uczniowie z klas 5 i 6 szkół podstawowych w: Borku Starym, Hermanowej i Tyczynie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24.05 br.

Z Małgorzatą Wardą o literaturze i malarstwie

Z Małgorzatą Wardą o literaturze i malarstwie

2019-05-17

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni.

Agnieszka Tyszka w Hermanowej

Agnieszka Tyszka w Hermanowej

2019-05-17

8 maja br. w Bibliotece Publicznej w Hermanowej odbyło się spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci i młodzieży, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i telewizyjnych Agnieszką Tyszką.

Kiermasz Książek dla Dzieci

Kiermasz Książek dla Dzieci

2019-04-26

Biblioteka Publiczna w Tyczynie zaprasza wszystkich chętnych na kiermasz książek dla dzieci. W ofercie mamy: bajeczki dla najmłodszych, kolorowanki, łamigłówki i pozycje popularnonaukowe. Zapraszamy od 8 maja 2019 r. 

1 2 3 4 5 6 7

Sponsorzy