Home / Aktualności

Rozmowy o luksusie w PRL

2018-12-05

W przedświątecznej atmosferze 17.12 br. będziemy rozmawiać o książce Aleksandry Boćkowskiej pt. "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL". Czy luksus był możliwy w Polsce Ludowej? Jak naprawdę żyło się Polakom w tamtym czasie? Jak zapamiętaliśmy czas PRL-u? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas grudniowego spotkania DKK.

Bajkowy świat mojego misia

2018-11-27

27 listopada br. Bibliotekę Publiczną w Tyczynie odwiedzili aktorzy teatru  Edu-Artis z Krakowa. Uczniowie klasy II i III SP w Tyczynie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. W bajkowym świecie mojego misia.

Urodziny pluszowego Misia w Tyczynie

2018-11-07

Ponad sto lat temu powstała maskotka – pluszowy miś. Jego popularność po ponad wieku ciągle jest olbrzymia. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubionego pluszaka, do którego można było się przytulić, wyszeptać największe tajemnice lub po prostu… potargać za uszko. Do dziś wśród zabawek dla dzieci prym wiedzie pluszowy miś. Jego popularność nie maleje, o czym można było się przekonać podczas zajęć czytelniczo-edukacyjnych dla przedszkolaków pt. „Urodziny pluszowego misia”.

Urodziny pluszowego misia w naszych filiach

2018-11-07

Popularność pluszowego misia od ponad wieku sprawia, że nadal jest to jedna z najbardziej ulubionych zabawek dzieci. Wychodząc naprzeciw najmłodszym, od wielu lat nasze biblioteki organizują urodziny pluszowej zabawki dla małych fanów maskotek.

Jesienne zajęcia w Kielnarowej

2018-11-06

O tym, jak ważne jest zainteresowanie książką i słowem pisanym dzieci, wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł, który sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają spotkanie z książką. Takie też były zajęcia biblioteczne w Filii biblioteki Publicznej w Kielnarowej, zorganizowane 14.11 br. dla dzieci z miejscowej zerówki.

Dzień Postaci z Bajek

2018-11-03

5 listopada br. – w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – gościliśmy grupę przedszkolaków z „Maluszkowa”. Cztero- i pięciolatki na Oddziale dla dzieci naszej biblioteki poznały Prośby Książeczki oraz – podczas głośnego czytania – historię dwóch wiewiórek Cyryla i Błażeja, które nie umiały się dzielić.

Wymień się książką!

2018-10-30

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Podziel się książką". Na czym ona polega?

Przynieś swoje książki do biblioteki, które już przeczytałeś. Będziesz mógł wymienić je na inne.

Zapraszamy na listopadowe spotkanie DKK

2018-10-30

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK. W listopadzie będziemy rozmawiać o powieści Małgorzaty Wardy pt. "Ta, którą znam".

Za nami październikowe spotkanie DKK

2018-10-29

Postać Ireny Sendlerowej znają chyba wszyscy, którym nie jest obca historia II wojny światowej. O Polce, która z narażeniem życia pomagała przeżyć Żydom, szczególnie dzieciom, rozmawialiśmy podczas październikowego spotkania DKK. Okazją do dyskusji była książka Anny Bikont pt. „Sendlerowa. W ukryciu”.

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne "A jesienią bywa tak..."

2018-10-05

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.