Home / Aktualności

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne "A jesienią bywa tak..."

2018-10-05

Za oknami plucha, deszcz, wiatr. Są też dni słoneczne, które przypominają nam, że jesień też bywa miła porą roku. W te pogodne dni odwiedzają nas grupy dzieci ze szkoły i przedszkola, by poznać bibliotekę i wziąć udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych jesieni.

Już niedługo kolejne spotkanie DKK

2018-10-02

22 października 2018 r. o godz. 10.00 rozpoczniemy spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Będziemy rozmawiać o książce Anny Bikont pt. "Sendlerowa. W ukryciu".

Projekt dla 3-latków w bibliotece

2018-10-01

Zapraszamy do biblioteki dzieci 3-letnie wraz z opiekunami. Realizujemy bowiem projekt dla 3-latków w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Instytut Książki.

Pasowanie na czytelnika w Kielnarowej

2018-09-28

W piękny wrześniowy poranek 26.09 br. w filii biblioteki publicznej w Kielnarowej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Zaproszone dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu, czy są prawdziwymi przyjaciółmi książek. Test ten zaliczyli wszyscy uczniowie.

Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków o bezpieczeństwie na drodze

2018-09-26

We wrześniu razem z Cecylką Knedelek odwiedziliśmy jedno z tyczyńskich przedszkoli, by wspólnie z dziećmi porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Strefy Książki w Tyczynie

2018-09-25

Już nie długo w dwóch miejscach publicznych w naszym miasteczku będziecie Państwo mogli zobaczyć Strefy Książki, które będzie można wypożyczyć, przeczytać i podać innej osobie.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta"

2018-09-12

Zapraszamy mieszkańców gminy Tyczyn i użytkowników naszej biblioteki do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Tyczyn. Portret miasta" pod patronatem Burmistrza Tyczyna.

Prace można dostarczać do 28.09.2018 r. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie DKK

2018-09-10

27.09 br. razem z Barbarą Gawryluk wyruszymy w podróż po biografii Wandy Chotomskiej - jednej z najbardziej popularnych polskich autorek literatury dla dzieci.

Patriotyczne wędrówki podczas Narodowego Czytania

2018-09-03

6.09 br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie umożliwiła mieszkańcom włączenie się w bardzo ciekawą inicjatywę promującą polską literaturę, która ma stałe miejsce w kanonie słowa pisanego. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania – bo o nim tu mowa – mogliśmy przypomnieć sobie wiele tekstów z tzw. Antologii Niepodległości oraz powieść pt. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Młodzi Czytelnicy Lata wybrani!

2018-07-04

14.09 br. uśmiechnięte buzie dzieci i zadowolonych opiekunów można było zobaczyć w Oddziale dla dzieci naszej biblioteki. Co było powodem tego dobrego nastroju? Rozstrzygnięcie naszych wakacyjnych konkursów dla dzieci. Pierwszy z nich to konkurs czytelniczy na Najaktywniejszego Młodego Czytelnika Lata 2018.