Home / Aktualności

Aktualności

Zaproszenie na wykład

Zaproszenie na wykład

2021-10-12

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie zaprasza na wykład dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb na temat roli literatury w rozwoju dzieci. 

Konkurs na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty

Konkurs na ilustrację do ulubionej książki rozstrzygnięty

2021-10-08

Jeszcze przed wakacjami MiGBP w Tyczynie ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 na ilustrację do ulubionej książki. Początkiem października naszą bibliotekę ozdobiło sto prac uczniów ze szkół podstawowych gminy Tyczyn, które można też obejrzeć na stronie internetowej biblioteki. Plastyczne zmagania dzieci były częścią projektu „W poszukiwaniu literackich drogowskazów”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

2021-10-06

5 października br. w Saloniku Literackim gościliśmy wyjątkową osobę – Marię Paszyńską – prawniczkę, pisarkę, orientalistkę – która opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka – bardzo ciepła, serdeczna i skromna osoba – debiutowała stosunkowo niedawno, bo 6 lat temu, jednak jej książki cieszą się dużą popularnością, również w naszej bibliotece.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

2021-10-05

26 października br. o godz. 10.00  w Saloniku LIterackim przy MiGBP w Tyczynie odbędzie się kolejne spotkanie DKK. Będziemy rozmawiać o książce Andrzeja Mellera pt. "Czołem, nie ma hien".

Rozmowy o

Rozmowy o "Saturninie" Jakuba Małeckiego

2021-09-19

Wspólna lektura książki „Saturnin” Jakuba Małeckiego tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że spotkania DKK są bardzo wartościową formą spędzania czasu, podczas której można wyrazić swoją opinię przy jednoczesnym poczuciu, że każde zdanie zostanie z szacunkiem przyjęte przez pozostałych członków DKK.

Warsztaty biblioterapeutyczne z dr Wandą Matras-Mastalerz

Warsztaty biblioterapeutyczne z dr Wandą Matras-Mastalerz

2021-09-10

Książka uczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury - pod takim tytułem 14.09 br. w Saloniku Literackim odbyły się kolejne warsztaty z biblioterapii. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz.

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

2021-09-08

7 września br. MiGBP w Tyczynie włączyła się w jubileuszową edycję Narodowego Czytania – akcję, której od 10 lat patronuje Prezydent RP. W tym roku Para Prezydencka zachęcała nas do czytania tragifarsy napisanej w 1906 r. przez Gabrielę Zapolską pt. Moralność pani Dulskiej.

Młodzi Czytelnicy Lata 2021 wybrani!

Młodzi Czytelnicy Lata 2021 wybrani!

2021-09-02

Zapraszamy naszych młodych czytelników (do 15. roku życia) do wakacyjnego wypożyczania książek. Na osoby, które przeczytają ich jak najwięcej w lipcu i sierpniu, będą czekały upominki.

 

Łowimy ryby na Alasce!

Łowimy ryby na Alasce!

2021-08-31

Sierpniowe spotkanie DKK upłynęło nam… no właśnie – upłynęło, ponieważ rozmawialiśmy o książce Catherine Poulain pt. „Wielki marynarz”.

Klub Małego Czytelnika

Klub Małego Czytelnika

2021-08-10

1 sierpnia br. nasza biblioteka wzięła udział w pikniku rodzinnym pt. „Halo wakacje”, zorganizowanym przy CDKiIT w Tyczynie przez tyczyński dom kultury. Zaoferowaliśmy naszym małym czytelnikom – w ramach Klubu Małego Czytelnika - kilka minikonkursów (literacko-plastycznych), w których można było zdobyć drobne upominki, zakładki do książek i dyplomy Super Znawcy Bajek.

1 2 3

Sponsorzy