Home / Aktualności

Aktualności

Z Joanną Jax o twórczości literackiej i nie tylko...

Z Joanną Jax o twórczości literackiej i nie tylko...

2020-09-29

Książki Joanny Jax cieszą się dużym powodzeniem wśród czytelników naszych bibliotek. Miłośnicy historii poczują w nich atmosferę dawnych lat, bowiem akcja powieści tej pisarki rozgrywa się w wycinku przeszłości obfitującym w ważne wydarzenia. Ci, którzy lubią wątki obyczajowe, znajdą je także w książkach autorki, która kreuje wyraziste postaci literackie. W najnowszej trylogii pt. „Córka fałszerza” nie zabrakło także wątków kryminalnych, co ucieszy lubiących dreszczyk emocji. O książkach Joanny Jax można było porozmawiać z autorką 28.09 br. w Saloniku Literackim przy MiGBP w Tyczynie.

Narodowe Czytanie inne niż zwykle

Narodowe Czytanie inne niż zwykle

2020-08-20

5 września br. w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie do grona dzieł czytanych w ramach Narodowego Czytania dołączyła "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Tyczyńska biblioteka włączyła się w tym roku online w akcję Narodowego czytania.

 

Bądż cyberbezpieczny

Bądż cyberbezpieczny

2020-07-31

Zapraszamy do obejrzenia nowej serii filmików pt. "Bądź cyberbezpieczny" - o tym, jak nie dać się uszukać w sieci. Przygotował je Warszawski Instytut Bankowości. Równie ciekawe są artykuły przybliżające czytelnikom świat bankowości elektronicznej.

Juz we wrześniu ruszamy z kolejną edycją projektu

Juz we wrześniu ruszamy z kolejną edycją projektu "Mała książka - wielki człowiek"

2020-07-23

To już trzecia edycja projektu czytelniczego „Mała książka – wielki człowiek”, jaki wspólnie z Instytutem Książki będą realizować biblioteki publiczne w gminie Tyczyn od września 2020 r. Najważniejszą częścią projektu są Wyprawki Czytelnicze, które bezpłatnie otrzymają dzieci w wieku 3-6 lat, jeśli zostaną naszymi czytelnikami.

Czytamy online dla najmłodszych

Czytamy online dla najmłodszych

2020-07-01

Biblioteka w każdą środę wakacji zaprasza małych czytelników na godz. 10.00 do wysłuchania bajek Marty Jakubiec i nie tylko.

Pierwsze spotkanie już 1.07.2020 r.  Do usłyszenia!

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym

2020-06-25

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza użytkowników bibliotek publicznych powiatu rzeszowskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Cud nad Wisłą. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej".

Wakacyjne konkursy w bibliotece

Wakacyjne konkursy w bibliotece

2020-06-20

Pracownicy biblioteki zapraszają najmłodszych czytelników do udziału w wakacyjnych konkursach: Młody czytelnik Lata 2020 i "Mój napiękniejszy wakacyjny dzień".

 

 

Biblioteka poleca na weekend

Biblioteka poleca na weekend

2020-06-20

Biblioteka poleca na weekend to propozycja dla wszystkich lubiących podróżować po Polsce. W każdy piątek wakacji będziemy prezentować jedno miejsce w Polsce, które warto zobaczyć.

Usługi w bibliotece

Usługi w bibliotece

2020-06-19

Pomimo pandemii MiGBP w Tyczynie od momentu uruchomienia, tj. od 6.05 br., wykonuje usługi dla użytkowników:

- ksero

- skan

- druk warunkiem jest wcześniejsze wysłanie materiałów na e-mail: biblioteka@tyczyn-biblioteka.pl.

 

Cennik usług znajduje się tutaj.

Bezpłatne e-booki w bibliotece cyfrowej POLONA

Bezpłatne e-booki w bibliotece cyfrowej POLONA

2020-06-19

Razem z Biblioteką Narodową zachęcamy do bezpłatnego pobierania e-booków z biblioteki cyfrowej Polona bez konieczności logowania.

1 2 3 4

Sponsorzy