Darmowe Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn

Darmowe Wyprawki Czytelnicze  dla dzieci w wieku 3-6 lat w gminie Tyczyn
2019-06-12

Już we wrześniu br. MiGBP w Tyczynie rozpoczyna realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Działania w ramach zadania, które biblioteka realizuje we współpracy z Instytutem Książki, będą skierowane do dzieci w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) oraz rodziców.

Jak otrzymać Wyprawkę Czytelniczą?

Już od września w MiGBP w Tyczynie i jej filiach (w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej) dzieci w wieku 3-6 lat, które zostaną zapisane do naszych bibliotek (lub te, które są już zapisane, ale będą chciały dołączyć do wspólnej zabawy), otrzymają na dobry czytelniczy start Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: Kartę Małego Czytelnika z miejscem na 10 naklejek, książeczkę oraz broszurkę dla rodziców o zaletach czytania dziecku. Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma 1 naklejkę do wklejenia na Kartę Małego Czytelnika, a po uzbieraniu dziesięciu – imienny Dyplom… i zabawa zacznie się od nowa.

***

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy biblioteka będzie odgrywała ważną rolę w życiu małego człowieka. A w bibliotece dziecko uczy się m.in. samodzielności i podejmowania pierwszych własnych wyborów. Rytuał odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek utrwala nawyk czytania. To od nas, dorosłych (rodziców, dziadków) zależy, czy biblioteki będą kojarzyły się młodym z miejscem, gdzie można wspólnie z dzieckiem spedzić kreatywnie czas i przeżyć nową, niesamowitą przygodę z wypożyczną książką, a to wszystko  bezpłatnie.