Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat po odbiór darmowych Wyprawek Czytelniczych

2019-10-29

Zapraszamy rodziców i opiekunów wraz z dziećmi w wieku 3-6 lat do naszych biblitoek. Rozpoczęlismy już realizajce projektu pt. „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Do wspólnego czytania zapraszmy razem z Instytutem Książki.

Jak otrzymać Wyprawkę Czytelniczą?

Już od września w MiGBP w Tyczynie i jej filiach (w Borku Starym, Hermanowej i Kielnarowej) dzieci w wieku 3-6 lat, które zostaną zapisane do naszych bibliotek (lub te, które są już zapisane, ale będą chciały dołączyć do wspólnej zabawy), otrzymają na dobry czytelniczy start Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: Kartę Małego Czytelnika z miejscem na 10 naklejek, książeczkę "PIerwsze wiersze dla.." oraz broszurkę pt. "Książką połaczeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" dla rodziców. Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma 1 naklejkę do wklejenia na Kartę Małego Czytelnika, a po uzbieraniu dziesięciu – imienny Dyplom… i zabawa zacznie się od nowa.

***

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy biblioteka będzie odgrywała ważną rolę w życiu małego człowieka. A w bibliotece dziecko uczy się m.in. samodzielności i podejmowania pierwszych własnych wyborów. Rytuał odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek utrwala nawyk czytania. To od nas, dorosłych (rodziców, dziadków) zależy, czy biblioteki będą kojarzyły się młodym z miejscem, gdzie można wspólnie z dzieckiem spedzić kreatywnie czas i przeżyć nową, niesamowitą przygodę z wypożyczną książką, a to wszystko  bezpłatnie.