Bezpłatne audiobooki w polona.pl

2021-01-04

Miłośnicy książki mówionej będą zadowoleni. Biblioteka cyfrowa polona.pl wzbogaciła się o 70 audiobooków, które są dostępne bezpłatnie także na stronie wolnelektury.pl. Warto wiedzieć, że do nagrań dźwiękowych wybrano utwory, które nie były dostępne w postaci audiobooków.

Audiobooki można pobrać bez konieczności logowania ze strony internetowej: polona.pl. Wśród 70 tytułów w wersji dźwiękowej znalazły się m.in.: Mały Książę A. de Saint-Exupery’ego, Potop H. Sienkiewicza, Nad Niemnem E. Orzeszkowej, Moralność Pani Dulskiej G. Zapolskiej (lektura tegorocznego Narodowego Czytania) czy Król Maciuś Pierwszy J. Korczaka, a także utwory C.K. Norwida – patrona 2021 roku.

Polona.pl to biblioteka cyfrowa, w której udostępniono ponad 3 miliony publikacji w wersji elektronicznej. Są wśród nich m.in.: książki, czasopisma, rękopisy, starodruki, mapy, fotografie, pocztówki.

Wolnelektury.pl to biblioteka internetowa, która udostępnia ponad 5,5 tysiąca woluminów, wśród nich są lektury szkolne, klasyka literatury polskiej i światowej, a także utwory wielu autorów współcześnie żyjących. Teksty można pobrać w różnych formatach: PDF, zwykły tekst lub w formatach odtwarzanych na czytnikach e-booków. Interesujący tekst można także słuchać online.

Darmowe audiobooki można pobrać tutaj.